asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americké vojenské prieskumné lietadla zintenzivnili lety v bezprostrednej blízkosti od ruských hraníc

 Aktuality

Viacerí ruské vojenskí analytici upozorňujú na to, že v ostatných dňoch americké vojenské prieskumné lietadla zintenzivnili lety v bezprostrednej blízkosti od ruských hraníc. Niektorí hľadajú odoveď na otázku: čím je vyvolaná podobná aktivita?..

28 November
2017 13:54:44

 

Foto: Facebook

Ruskí analytici poukazujú na to, že včera strategické prieskumné lietadlo Vojensko-vzdušných síl USA RC-135W dlhšie polietávalo v blízkosti hraníc Kalininingradskej oblasti Ruska. Západné monitorovacie služby na svojich portáloch sledovali tento let a uviedli, že americké vojenské lietadlo s palubným číslom 62-4132 a volacím znakom TRUNK33, ktoré štartovalo na britskej vojenskej základni v Mildenhallu, v priebehu niekoľkých hodín lietalo blízko suchozemských hraníc Kaliningradskej oblasti vo vzdušnom priestore Poľska a taktiež v blízkosti morských hraníc tohto ruského regiónu.

Ruskí vojenskí experti na základe údajov západných monitorovacích služieb uviedli, že toto výzvedné lietadlo vzlietlo z vojenskej základne vo Veľkej Británie, preletelo nad Holandskom, Nemeckom, Poľskom a Baltským morom, niekoľko hodín krúžilo okolo Kaliningradskej oblasti Ruska a potom sa „po starej ceste“ vrátilo na základňu v Mildenhallu.

Podobné aktivity prejavujú americké výzvedné lietadla aj v aguatóriu Čierneho mora. Ruskí analytili pripomínajú, že takitsto včera hliadkové lietadlo P-8A Vojensko-vzdušných síl USA s palubným číslom 168437 startovalo z vojenskej základne Sigonella na talianskom ostrove Sicília a uskutočnilo prieskumný let v aquatóriu Čierneho mora.

V tej istej lokalite monitorovacie služby zaregistrovali let ďalšieho amerického „lietajúceho špióna“ - EP-3E Aries II. Ruskí pozorovatelia sa domnievajú, že časté lety amerických vojenských špionážnych lietadiel v ostatných dňoch sú spojené s tým, že v nedeľu do aquatória Čierneho mora vošiel americký raketový torpédoborec James Williams vyzbrojený okrídlenými raketami Tomahawk.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

89 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,