asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americké a francúzske vojenské lode zasa zavítali „na návštevu“ do Čierneho mora – tisíce kilometrov od vlastných hraníc

 Aktuality

Niektoré vojenské portály si všímajú aktivitu zahraničných vojenských lodí v Čiernom mori Napríklad, americký raketový torpédoborec USS James Williams DDG95 sa v nedeľu objavil vo vodách Čierneho mora a smeruje do prístavu v meste Odesa.

28 November
2017 13:55:48

 

Foto: Facebook

Informoval o tom portál Vojenskej námornej akadémie Spojených štátov /www.usna.edu,   United States Naval Academy/, ktorý sa odvolal na informácie vysoko postaveného predstaviteľa Vojenských námorných síl USA. V súčasnosti je aj ďalšia americká vojenská loď na výlete v Čiernom mori. Je to Arleigh Burke vyzbrojená 56 okrídlenými raketami Tomahawk, ktorá smeruje pozdĺž západného pobrežia Čierneho mora.

Ruské média pripomínajú, že James Williams vlani pre zmenu navštívil Baltské more a zastavil sa v lotyšskej metropole Rige. V súčasnosti do Čierneho mora prišiel z Červeného mora: v novembri sa nachádzal na návšteve v saudskom prístavu Džidda. Prednedávnom /18. augusta – 1. septembra/ v Čiernom mori sa nachádzal ďalší americký raketový torpédoborec USS Porter DDG-78.

O týždeň skôr, ako James Williams /19. novembra/ do Čierneho mora zavítala raketová fregata Vojenských námorných síl Francúzska Guepratte /trieda La Fayette/. Mimochodom tá istá francúzska vojenská loď sa v Čiernom mori bola „na exkurzii“ aj v marci tohto roka, navštívila rumunský prístav Konstanca a zúčastnila sa na spoločných vojenských námorných cvičeniach s rumunskými kolegami.

Ruskí vojenskí analytici poukazujú na to, že v ostatných rokoch vojenské lode USA a iných krajín NATO mimoriadne často navštevujú Čierne more, aj keď je vzdialené tisíce kilometrov od ich hraníc. Pripomínajú, že v súlade s Konvenciou de Montreux /Convention de Montreux/ z r. 1936 vojenské lode štátov, ktoré sa nenachádzajú na pobreží Čierneho mora, môžu sa vo vodách tohto mora jednorazovo zdržiavať do 21 dní. Pritom spoločná tonáž vojenských lodí nečiernomorských štátov nemôže prevyšovať 30 tisíc ton.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

86 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 412x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,