asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko mieni v blízkej budúcnosti spojiť dve Kórey – Severnú a Južnú. Soul a Pchjongjang sú pripravení a onedlho to vypukne

 Aktuality

Rusko mieni v blízkej budúcnosti spojiť dve Kórey – Severnú a Južnú. Soul a Pchjongjang túto iniciatívu vítajú. Zatiaľ, pochopiteľne, nejde o spojení dvoch Kórey do jednotného štátu. Avšak aj tento projekt svojim spôsobom spojí Sever a Juh.

28 November
2017 18:38:41

 

Foto: Facebook

Prekvapenie? Politici a vojenské velenie rozdeľujú dve Kórey – ako ich dokáže spojiť Moskva? V Kremli tvrdia, že sa to dá. Nejde však ani o politické, ani o vojenské riešenie, ba ani výstavba mostu, ako v Kerčskom prielivu, nie je na pláne. Moskva plánuje prepojiť Severnú a Južnú Kóreu energeticky – prostredníctvom plynovodu.

O tomto zámere porozprával oznámil v Soule zástupca ministra zahraničných vecí Ruska Igor Morgulov. V tomto meste otvorili 8. výročnú ázijskú konferenciu Medzinárodného diskusného klubu Valdaj. Na programe stretnutia sú tiež otázky rozvoja energetiky, cestovného ruchu a investičnej činnosti v Ázijsko-tichomorskom regióne. Z Kremľa odznelo, že prostredníctvom účasti Severnej Kórey na spoločných hospodárskych a energetických projektoch sa podarí vyvarovať ďalšej eskalácie v tomto výbušnom regióne.

„Veríme, že v blízkej budúcnosti vytvoríme politické a hospodárske podmienky na to, aby daný mimoriadne výhodný energetický projekt pre všetky 3 strany – Moskvu, Soul a Pchjongjang bol zrealizovaný,“ podčiarkol Igor Morgulov.

Ruské média v tejto súvislosti pripomenuli, že idea tranzitného plynovodu cez severokórejské územie vznikla ešte v r. 2011, keď ruský Gazprom a juhokórejská spoločnosť Kogas podpísali predbežnú dohodu o dodávkach ruského zemného plynu na kórejský polostrov a nový plynovod by napojili na existujúci ruský systém Sachalin – Chabarovsk – Vladivostok.

Predpokladá sa, že plynovod vybudujú cez celé územie KĽDR. Soul by chcel ročne importovať z Ruska cca 10 miliárd metrov kubických plynu. Za týmto účelom treba vybudovať plynovod dlhý 1,1 tisíce kilometrov, pričom 700 kilometrov plynovodu by vybudovali na území Severnej Kórey. Orientačný rozpočet výstavby nového plynovodu experti odhadli na 2,5 miliardy dolárov.

Ruskí experti prízvukujú, že Severná a Južná Kórea potrebujú dodávky ruskej ropy a plynu. Južná Kórea v súčasnosti je jedným z najväčších exportérov zemného plynu, je druhým najväčším na svete exportérom. na svete. Rusko už exportuje do Južnej Kórey skvapalnený plyn. Napríklad, v r. 2015 Soul nakúpil od Ruska 2,6 miliónov ton skvapalneného plynu. Severná a Južná Kórea by chceli nakupovať ruský zemný plyn, ktorý je podstatne lacnejší – a preto potrebujú vybudovať nový spoločný plynovod.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 869x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1451x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1399x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1234x 👤eugenius
,