asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Estónsku sa dnes začali cvičenia NATO Cyber Coalition 2017. Hakeri Severoatlantickej aliancie sa učia bojovať proti ruským hakerom

 Aktuality

V Estónskom meste Tartu v areáli Tartuského združeného centra sa dnes začali rozsiahle cvičenia NATO. Nie sú to však armádne alebo iné vojenské cvičenia, ale takpovediac „hakerské“ - Cyber Coalition 2017.

28 November
2017 18:39:44

 

Foto: Facebook

Ako dnes média informovala tlačová služba estónskeho ministerstva obrany, na daných cvičeniach sa zúčastňuje vyše 700 expertov z oblasti informačných technológií, právnici, programátori a štátni úradníci z 25 členských štátov NATO, predstavitelia Európskej únie a odborníci zo štyroch partnerských krajín Severoatlantickej aliancie – Fínska, Švédska, Írska a Švajčiarska. Pričom približne 100 účastníkov sa nachádzajú bezprostredne v estónskom meste Tartu a ostatných 600 – v rôznych členských krajinách NATO.

Cieľom cvičení, ktoré sa skončia v piatok, je , ako sa uvádza vo vyhlásení estónskeho ministerstva obrany, preverovanie schopností expertov z členských a partnerských krajín NATO v boji proti kybernetickým útokom hakerov a iných útočníkov a nacvičovanie spoločnej činnosti na vnútroštátnej a medzinárodnej úrovni. Simuláciu kyberútokov zorganizovali na kybernetickom polygóne NATO v Estónsku.

Ako zdôraznil riaditeľ týchto cvičení estónsky podplukovník Andres Kuusk, „efektivita týchto cvičení sa zabezpečuje takým spôsobom, že všetky členské a partnerské krajiny NATO otázky boja proti kyberútokom riešia na svojom území.“ Prvé podobné kybernetické cvičenia NATO sa uskutočnili v Belgicku v r. 2008. V Estónsku sa konajú už po piaty raz.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

60 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,