asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Bielym vstup zakázaný.“ Rasizmus vo Francúzsku naopak

 Aktuality

Aktivisti francúzskeho odborového zväzu SUD budú v decembri robiť osobitné tréningy, kam je vstup bielych zakázaný.

30 November
2017 18:39:15

Foto: Facebook

Za zatvorenými dverami budú imigranti z Ázie a Afriky posudzovať to, čo oni nazývajú vo Francúzsku „štátnym rasizmom“: nedostatok „rasových“ profesionálnych kádrov v rôznych sférach.

Podujatie, vylučujúce účasť bieleho obyvateľstva, sa v Piatej republike nekoná po prvý krát. Na jar 2017 sa podobný škandál rozhorel ohľadne festivalu afrofeministiek zo skupiny Mwasi, v roku 2016 tiež a to v súvislosti so vzdelávacími podujatiami v univerzite Paríž-VIII. 

Od tých čias nemá verejnosť jednotný názor: sú obmedzenia podľa farby kože prípustné, ak sa nedotýkajú bývalých belošských obetí diskriminácie, ale etnickej väčšiny?

Národnostná otázka patrí vo Francúzsku medzi citlivé. Nie nadarmo je v štáte zakázané uverejňovanie etnickej a rasovej štatistiky. Čiže zistiť, koľko v krajine žije ľudí, ktorej farby kože, je právne nemožné. Lenže potomkovia migrantov z iných kontinentov sú presvedčení: ich zastúpenie vo vyšších vrstvách spoločnosti nie je veľké.

Na seminároch (18. a 19. 12) v Saint-Denis sa bude hovoriť o tejto téme. Belochov sem nepozvú, pretože dávajú prednosť hovoriť o ostrých momentoch obetí rasovej diskriminácie len vo svojom kruhu.

„Semináre nie pre bielych“ sa asi bez škandálu nezaobídu. Na programe je aj analýza a odsúdenie „štátneho rasizmu“, ktorý údajne bráni imigrantom z bývalých kolónií zaujať dôstojné miesto v spoločnosti.

Líderka Národného frontu Marine Le Penová na to hovorí: „Sme šokovaní: je to rasizmus naopak“.  Šokovaný je aj hlava asociácie vzdelávacích pracovníkov Alan Avello, hovoriaci, že náš spôsob života „neumožňuje robiť odlišnosti na rasovom základe!“.

Pripojili sa k nemu aj učitelia, tvrdiaci, že „tieto semináre sú neústavné a neprípustné. No tvrdosť, o ktorej hovoríte (pán minister vzdelávania), si vyžaduje viac: odčlenenie odborov SUD, ktoré sú zodpovedné za toto podujatie a ktoré si nectia princípy našej republiky“.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 645x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 768x 👤eugenius
,