asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinská armáda porušila Minské dohody, dobyla dve obce blízko mesta Gorlovka a nepustila tam pozorovateľov OBSE

 Aktuality

Ukrajinská armáda stále porušuje Minské dohody. Už nejde iba o stále ostreľovanie miest a obcí v DĽR a LĽR, ale ukrajinskí vojaci prekročili rozdeľovaciu čiaru a dobyli dve obce blízko mesta Gorlovka

01 December
2017 18:58:05

 

Foto: Facebook

Keď sa tam s kontrolou mienili dostať príslušníci pozorovacej misie OBSE, ukrajinské velenie ich do obsadených obcí jednoducho nepustilo. Zistilo sa, že... tým smerom neexistuje vhodná cesta, po ktorej by sa pozorovatelia OBSE mohli dostať do obcí, ktoré nezákonne obsadila ukrajinská armáda.

Donecké média komentujú najnovšie udalosti na hranice s Ukrajinou. Pripomínajú, že pred týždňom ukrajinská armáda podnikla nečakaný útok, prekročila rozdeľovaciu čiaru a obsadila obec Gladosovo a Metalist /poslednú obec v ukrajinských zdrojoch nazývajú Travnevoje/ blízko mesta Gorlovka. Po dobytí týchto obcí ukrajinské velenie poslalo tam vojenskú techniku a začalo budovať nové pozície.

Vedenie Doneckej ľudovej republiky hneď vyjadrilo protest a upozornilo svetovú verejnosť na to, že Kyjev bezočivo porušuje Minské dohody. Doneckí predstavitelia hovorili o tom aj na zasadnutí Kontaktnej skupiny 29. novembra, upozornili na otvorene porušenie Minských dohôd zo strany Kyjevu, ale dodnes žiadna reakcia medzinárodných inštitúcií nenasledovala. OSN, EÚ, OBSE a iné organizácie nereagovali, ako by sa nič nestalo.  

Vedúci zastupiteľstva DĽR v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu režimu zastavenia paľby Ruslan Jakubov pre média prízvukoval, že svetové organizácie nereagujú na to, že Kyjev porušuje Minské dohody. Poukázal na to, že ich reakcia by určite bola úplne opačná, keby niečo podobné urobil Doneck alebo Luhansk...

„Ukrajinská strana znova vytvorila prekážky pre inšpektorov pozorovacej misie OBSE, ktorí chceli skontrolovať situáciu v dobytých ukrajinskou armádou obciach na severe Gorlovky. Ukrajinská strana si vymyslela doslova neuveriteľnú výhovorku, keď vyhlásila, že návšteva pozorovateľov OBSE v týchto obciach nie je možná, pretože... tam nevedie dobrá cesta, po ktorej by sa tam dostali pozorovatelia OBSE. Hlavné je, že sa tam dostala ukrajinská armáda...“ podčiarkol  Ruslan Jakubov.

Poukázal na to, že Donecká republika umožnila pozorovateľom OBSE slobodný pohyb po celom svojom území a zabezpečila ich bezpečnosť a taktiež dodržala režim úplného zastavenia paľby.

Zástupca veliteľa operatívneho riaditeľstva Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin pre média povedal, že kým svetová verejnosť a najvýznamnejšie svetové organizácie vôbec nereagujú na porušenie Kyjevom Minských dohôd a nezákonné dobytie dvoch doneckých obcí, ukrajinská armáda pripravuje útok aj na ďalšie dve donecké obce – Viktorovka a Staromarjevka. Vyzval svetové organizácie, aby si konečne všimli, že Ukrajina porušuje všetky dohody a správa sa ako agresor.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(17 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 23.09.2019, 00:02:29 0 0
Kedže "svetová verejnosť" zodpovedná za dodržiavanie Minských dohôd nereagovala na ne- dodržiavanie Minských dohôd zo strany Kijeva, je to jasný súhlas na znovudobytie všetkých obcí ktoré sa chcú pridať k Donecku a Luhansku, tiež vytvorenia NOVOROSSIJI - federálnych oblastí nezávislých na UKRAJINE a Kijeve, pretože Kijev týmto častiam Ukrajiny zastavila vyplácanie platov v štátnom sektore, čím dala jasný tlak na vytvorenie autonómnych fi- nančných oblastí nezávislých od Kijeva a Ukrajiny! Dane!!
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 980x 👤eugenius
,