asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruská opozícia vytvára „Putinov zoznam“. Dnes sa v Vilniuse začína opozičné „Fórum slobodného Ruska“

 Aktuality

Dnes sa v hlavnom meste Litvy Vilniuse začína tradičné podujatie ruskej opozície, ktoré sa koná každý polrok, - 4. „Fórum slobodného Ruska“, na ktorom sa zúčastnia opoziční politici, experti, právnici, ľudskoprávni aktivisti a iní.

02 December
2017 19:56:41

 

Foto: Facebook

Perličkou toho fóra bude vytvorenie takzvaného „Putinovho zoznamu“, svojráznej čiernej listiny, na ktorú opozícia chce dať všetkých najbližších spolupracovníkov ruského prezidenta Vladimíra Putina. Organizátori fóra prízvukovali, že práve títo ľudia, ktorých účastníci tohto podujatia dajú na čiernu listinu, sú zodpovední za všetky problémy v krajine.


Organizátori na svojom portálu uviedli, že o otázkach vytvorenia „Putinovho zoznamu“ sa bude diskutovať na jednej zo sekcií fóra – v rámci projektu „Vytvárame Putinov zoznam“. Do tohto zoznamu zapíšu „spolupracovníkov Putina“ vo všetkých oblastiach: politika, armáda, súdnictvo, hospodárstvo, veda, média a pod.

Ako na svojom portálu uvádzajú organizátori fóra, do „Putinovho zoznamu“ zapíšu ľudí, ktorí, ako sa prízvukuje, „plánovali agresívne, kriminálne a korupčné činy, pripravovali,  financovali a vykonávali tieto činy a zabezpečovali informačné kampane a iným spôsobom napomáhali ich realizácii...“

Pred začiatkom fóra medzi účastníkmi už začal kolovať „pracovný variant Putinovho zoznamu“, do ktorého už zapísali niekoľko desiatkov ľudí. Sú v ňom: Putin, Medvedev, Ivanov, Patrušev, Bortnikov, Šojgu, Naryškin, Matvienková, Sobjanin, Kadyrov, Jakunin, Čajka, Sečin, Rotenberg, Volodin, Gref, Roldugin, Miller, Lavrov, Zacharovová Abramovič, Kiselev a mnohí iní.

Organizátori fóra uvádzajú, že v priebehu dvoch dní účastníci podujatia budú diskutovať o aktuálnych otázkach ruskej a zahraničnej politiky, pokúsia sa vypracovať scenár, aby Rusko, ako uvádzajú, „sa dostalo z politickej, hospodárskej a civilizačnej krízy“. Na tomto podujatí sa zúčastnia známi ruskí opoziční činitelia: Vladislav Inozemcev, Garry Kasparov, Andrej Illarionov, Mark Gejgin, Jelena Lukjanovová, Jevgenij Čičvarkin, Boris Rajtšuster, Igor Čubajs, David Setter, Ajdem Muždabajev, Konstantin Eggert a iní.

Témami diskusií ruskej opozície budú: „Mašina kremeľskej propagandy a ako jej čeliť“, „Ruská opozícia: jej stav, lídri a taktika počas budúcich volieb“, „Storočnica Októbrovej katastrofa a odmietnutie sovietskeho dedičstva“ a iné. Fórum ukončí svoju prácu zajtra.


Na videu si môžete pozrieť vystúpenie Garryho Kasparova počas 3. Fóra slobodného Ruska 25. mája 2017:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,