asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko-americká mediálna vojna: Moskva recipročne odpovedá na zápis RT na „čiernu listinu“ takzvaných „zahraničných agentov“

 Aktuality

Moskva a Washington bojujú na viacerých frontoch. Zatiaľ sú to také hypotetické fronty „virtuálnej“ vojny: politické, diplomatické, hospodárske a iné. Prudké boje sa v ostatnom období vyskytli na mediálnom fronte.

02 December
2017 19:59:38

 

Foto: RT

Washington najprv zapísal ruskú televíznu stanicu Russia Today na „čiernu listinu“ takzvaných „zahraničných agentov“ a 29. novembra Komisia korešpondentov rozhlasu a televízie amerického Kongresu jednohlasne zbavila RT akreditácie pri Kongrese. V Rusku síce táto novinka vyvolala búrku nevôle, ale žiadne prekvapenie to nebolo: tento krok Washingtonu očakávali. Tak, ako vedeli aj to, že Moskva podnikne odvetné opatrenia.

Tá rusko-americká vojna už desaťročia pokračuje približne podľa rovnakého scenára: Washington uvalí nejaké sankcie a opatrenia na Moskvu a potom sa neuveriteľne čuduje, že Moskva odpovie Washingtonu v rovnakom duchu. V Bielom dome hrešia Kremeľ a potom uvaľujú na Rusko ďalšie sankcie – a neskôr sa zasa čudujú, že Moskva opäť odpovie rovnako – a zasa pripravujú nové reštrikčné opatrenia – a tak do nekonečná. 

Aj v súčasnosti, keď Washington pri jeho nekonečnej rétorike o slobode slova, nezávislosti médií, demokracie a pod., fakticky zrušil prácu ruskej televíznej stanice Russia Today na svojom území. Moskva pripravuje odvetné opatrenia a zasa sa v USA budú strašne čudovať, čo to Moskva robí a ako si to vlastne dovoľuje.

V Moskve medzitým pokojne pracujú nad prípravou odvetných opatrení. Washingtonu prekáža práca televíznej stanice Russia Today, ktorá iba prednedávnom začala pracovať v USA, ale Spojené štáty a iné krajiny už desaťročia majú na ruskom území svojich „agentov“ – Hlas Ameriky, Slobodná Európa, Sloboda a desiatky iných. Proti nim mienia zakročiť už aj ruskí poslanci, ktorí budú diskutovať o návrhu o zápisu do podobnej „čiernej listiny zahraničných agentov“ pobočiek viacerých amerických médií pracujúcich v Rusku. 

Navrhujú, aby aj americkým novinárom bol zakázaný vstup do ruského parlamentu a do iných štátnych úradov – presne ako pre Russia Today v USA. Dokonca sa aj poslanci severnej ruskej metropoly Petrohradu rozhodli pripojiť ku kolegom zo Štátnej dumy a budú diskutovať o tom, že americkým novinárom zakážu vstup do Mariinského paláca, kde sídli petrohradský parlament. Informoval o tom spíker petrohradského parlamentu Vjačeslav Makarov, ktorý prízvukoval, že ak Štátna duma schváli podobný návrh, hneď ho schvália aj v Petrohrade.  

Ruské média informujú, že otázkou reštrikčných sankcií voči americkým médiám ruský parlament sa bude zaoberať 6. decembra. Pripomínajú, že zákaz sa môže dotknúť zamestnancov 21 amerických médií akreditovaných v Moskve. Sú to, napríklad: Bloomberg,  The New York Times, Associated Press, The Washington Post, Newsweek, Hlas Ameriky, The Washington Times, Rádio Sloboda, CNN, CBS, ABC a niektoré iné americké agentúry, noviny a časopisy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1159x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1692x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1424x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,