asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najväčší rusofob John McCain sa poďakoval Medzinárodnému olympijskému výboru za to, že zakázal vystúpenie reprezentácii Ruska na Olympiáde v Pjongčangu

 Aktuality

Americký senátor John McCain sa poďakoval Medzinárodnému olympijskému výboru za to, že zakázal vystúpenie reprezentácii Ruska na Olympiáde v Pjongčangu. Navyše vyzval Medzinárodnú federáciu futbalu, aby zrušila MS vo futbale v Rusku.

06 December
2017 18:26:42

 

Foto: Facebook

Uviedol to aj vo svojom blogu na Twitteri: „Rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru zakázať vystúpenie reprezentácie Ruska na zimnej olympiáde je to pozitívny krok a nastolenie spravodlivosti voči Putinovej vláde za jeho komplexný systém dopingu. FIFA by navyše mohla kvôli týmto príčinám zrušiť majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa majú konať v Rusku,“ podčiarkol.

V Rusku medzitým prebieha mimoriadne živá diskusia na margo najnovších – tento raz politicko-športových sankcií voči Rusku. Ruské média pripomínajú, že exekutíva MOV na čele s prezidentom Thomasom Bachom ešte pred utorňajším zasadnutím odobrala Rusku 11 medailí z Olympiády v Soči a hneď ho v historickej tabuľke posunula z 1. až na 6. miesto. Ruskí odborníci a športovci poukazujú na pochybnú činnosť Svetovej antidopingovej agentúry WADA, ktorá fakticky už 4 roky pokračuje v otvorenej vojne proti Rusku.

Ruské média v tejto súvislosti poukazujú aj na „diverzanta“ a spolupracovníka WADA Grigorija Rodčenkova, bývalého šéfa Moskovského antidpoingového laboratória. Pripomínajú, že práve tento „odborník“ manipuloval so vzorkami, ale stal sa najväčším pomocníkom a poradcom protidopingovej agentúry. Ruskí analytici tvrdia, že sa Rodčenkov nanešťastie v ruskom väzení neocitol iba preto, že včas stihol utiecť do zahraničia, kde ho hneď zastrešili americké tajné služby a pracuje na ich rozkazy.

Média pripomínajú, že Rusku pozastavili členstvo v MOV a športovcom povolia vystupovať pod bielou zástavou /žiadna ruská zástava, žiadna hymna, žiadne ocenenie krajiny, z ktorej pochádza víťaz alebo medailista/ - pod „nálepkou“ OAR - Olympic Athlete from Russia. Pritom však ani ruských športovcov, ani trénerov nepustia ako na otvárací, tak aj na záverečný ceremoniál.

Navyše Moskva nebude určovať, koho pošle na Olympiádu. Zoznam „nepoškvrnených  športovcov“ pripraví Medzinárodný olympijský výboru v spolupráci s pochybnou „protidopingovou“ agentúrou WADA. Viacerým ruským funkcionárom udelili doživotnú „stopku“ – nikdy sa neukážu na žiadnych olympijských hrách. A ešte Rusko má aj platiť: MOV nariadil, aby Rusko uhradilo všetky náklady za prácu tímu „skúsených a profesionálnych dopingových vyšetrovateľov“ – len tak musí vyhodiť 15 miliónov dolárov...

V Rusku drvivá väčšina športovcov, odborníkov a médií poukazuje na to, že rozhodnutie MOV nemá nič spoločné so športom a je to obyčajná špinavá politika. Prízvukujú, že sankčná vojna pokračuje aj v športe a celú „kapelu sankcionárov“ diriguje Biely dom. Mnohí známi ruskí športovci vyhlásili, že je to obrovská hanba pre MOV, ktorý zradil všetky olympijské ideály a princípy a riadi sa obyčajnou podradnou politikou.

Aj keď sa názory na účasť alebo neúčasť ruských športovcov na olympiáde rozdelili, drvivá väčšina predsa sa domnieva, že treba sa zúčastniť na Olympiáde. Zdôrazňujú, že odmietnutie účastí by bolo priznaním vlastnej porážky a treba bojovať o česť Ruska a prestíž ruského športu – aj keď podobným „okliešteným spôsobom“.

Na mimoriadnom zasadnutí 12. decembra ruskí olympionici budú rozhodovať o svojej účasti alebo neúčasti na olympiáde v Pjongčangu. Viacerí ruskí politici a odborníci odsúdili rozhodnutie MOV. Svoje stanovisko v tejto súvislosti ruský parlament predstaví zajtra.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1172x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1630x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius
,