asfasdf ×

NázorObčana.sk

Paroubek o sprostosti protikandidátov Zemana a Drahoš o tom, že českú prezidentskú kampaň ovplyvňujú spravodajské služby cudzích štátov

 Aktuality

„Vstupom Marka Topolánka do volebného boja pred prezidentskými voľbami došlo k pritvrdeniu kampane. Uvádza to vo svojom blogu na portálu Vaše věc bývalý český premiér Jiří Paroubek. Vytýka chyby protikandidátom českého prezidenta.

08 December
2017 20:29:58

 

Foto: Vaše věc

„Dvaja zatiaľ nie príliš viditeľní prezidentskí kandidáti Horáček a Drahoš, ktorí spolu vlastne ani príliš nebojovali o postup do druhého kola, kde by sa mohli bojovať o prezidentstvo s M. Zemanom, ako keby chytili druhý dych. Pochopili, že ich hlasy sa budú ďalej štepiť v  prospech M. Topolánka, teda aspoň čiastočne. A oba samozrejme dobre chápu, že ich hlavným súperom je M. Zeman,“ uvádza bývalý český premiér.

„A tak zatiaľ príslušný kandidát, vážený profesor a bývalý šéf Akadémie vied Jiří Drahoš  prišiel s tým, že českú prezidentskú kampaň ovplyvňujú spravodajské služby cudzích štátov. Pán Drahoš o tom síce nepredložil žiadne dôkazy, ale ostrie útoku samozrejme smerovalo proti Rusku a Číne, teda proti tým, ktoré by asi mali mať záujem na zvolení M. Zemana za  prezidenta.

Je to krásny príklad toho, ako chce človek z najvyššej intelektuálnej vrstvy českej spoločnosti jednoducho plánovito zneužiť predsudky úzkej, elitnej časti českej spoločnosti, ktorá sama seba považuje za múdru a tolerantnú. Samozrejme, že české spravodajské služby celú  informáciu popreli, ale nabudúce by BIS vo svojej nedávno zverejnenej správe plnej fikcií  mala vystupovať opatrnejšie, keď hovorí o údajných čínskych agentoch v českom prostredí. Prečo by mala mať práve Čína záujem na tom, čo sa deje v malej stredoeurópskej krajine ďaleko od nej?“ pýta sa Jiří Paroubek.

Píše, že druhý protikandidát, Horáček, prišiel na to, že prezident Zeman vlastne vypadá, ako chorý. Prízvukuje, že práve dotyčného pána Horáčka nevie si predstaviť, ako by zvládol  napríklad náročnú päťdňovú štátnu návštevu v Rusku – tak, ako to pred pár dňami zvládol Miloš Zeman. „Chcel by som pripomenúť epizódu z jednej z volebných kampaní v USA, kedy politickí súperi F. D. Roosevelta prišli s tým, že znovu kandidujúci prezident nebude schopný dokončiť ďalší prezidentský mandát. A tak sa F. D. Roosevelt vydal v silnom daždi  do ulíc New Yorku, aby na kosť premočený ľuďom ukázal, že fyzicky zďaleka nie je na dne.

M. Zeman síce nevypadá, že by sa hneď zajtra mohol pustiť do maratónu, ale duševne je celkom svieži a myslím si, že pána Horáčka strčí do vačku, kedy si len bude chcieť,“ prízvukuje bývalý český premiér.

„Povedal by som, že prezidentskí kandidáti, a hlavne tí, ktorí sa obracajú na tzv. „lepších ľudí“ českej spoločnosti, by sa nemali znižovať ku sprostostiam a úderom pod pas. Nakoniec podobné jednanie i u ľudí, ako som ja, ktorí boli k M. Zemanovi vždy veľmi kritickí, iba  zvyšuje sympatie k prezidentovi,“ podčiarkol v závere svojho komentáru bývalý český premiér Jiří Paroubek.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 412x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,