asfasdf ×

NázorObčana.sk

Paroubek o sprostosti protikandidátov Zemana a Drahoš o tom, že českú prezidentskú kampaň ovplyvňujú spravodajské služby cudzích štátov

 Aktuality

„Vstupom Marka Topolánka do volebného boja pred prezidentskými voľbami došlo k pritvrdeniu kampane. Uvádza to vo svojom blogu na portálu Vaše věc bývalý český premiér Jiří Paroubek. Vytýka chyby protikandidátom českého prezidenta.

08 December
2017 20:29:58

 

Foto: Vaše věc

„Dvaja zatiaľ nie príliš viditeľní prezidentskí kandidáti Horáček a Drahoš, ktorí spolu vlastne ani príliš nebojovali o postup do druhého kola, kde by sa mohli bojovať o prezidentstvo s M. Zemanom, ako keby chytili druhý dych. Pochopili, že ich hlasy sa budú ďalej štepiť v  prospech M. Topolánka, teda aspoň čiastočne. A oba samozrejme dobre chápu, že ich hlavným súperom je M. Zeman,“ uvádza bývalý český premiér.

„A tak zatiaľ príslušný kandidát, vážený profesor a bývalý šéf Akadémie vied Jiří Drahoš  prišiel s tým, že českú prezidentskú kampaň ovplyvňujú spravodajské služby cudzích štátov. Pán Drahoš o tom síce nepredložil žiadne dôkazy, ale ostrie útoku samozrejme smerovalo proti Rusku a Číne, teda proti tým, ktoré by asi mali mať záujem na zvolení M. Zemana za  prezidenta.

Je to krásny príklad toho, ako chce človek z najvyššej intelektuálnej vrstvy českej spoločnosti jednoducho plánovito zneužiť predsudky úzkej, elitnej časti českej spoločnosti, ktorá sama seba považuje za múdru a tolerantnú. Samozrejme, že české spravodajské služby celú  informáciu popreli, ale nabudúce by BIS vo svojej nedávno zverejnenej správe plnej fikcií  mala vystupovať opatrnejšie, keď hovorí o údajných čínskych agentoch v českom prostredí. Prečo by mala mať práve Čína záujem na tom, čo sa deje v malej stredoeurópskej krajine ďaleko od nej?“ pýta sa Jiří Paroubek.

Píše, že druhý protikandidát, Horáček, prišiel na to, že prezident Zeman vlastne vypadá, ako chorý. Prízvukuje, že práve dotyčného pána Horáčka nevie si predstaviť, ako by zvládol  napríklad náročnú päťdňovú štátnu návštevu v Rusku – tak, ako to pred pár dňami zvládol Miloš Zeman. „Chcel by som pripomenúť epizódu z jednej z volebných kampaní v USA, kedy politickí súperi F. D. Roosevelta prišli s tým, že znovu kandidujúci prezident nebude schopný dokončiť ďalší prezidentský mandát. A tak sa F. D. Roosevelt vydal v silnom daždi  do ulíc New Yorku, aby na kosť premočený ľuďom ukázal, že fyzicky zďaleka nie je na dne.

M. Zeman síce nevypadá, že by sa hneď zajtra mohol pustiť do maratónu, ale duševne je celkom svieži a myslím si, že pána Horáčka strčí do vačku, kedy si len bude chcieť,“ prízvukuje bývalý český premiér.

„Povedal by som, že prezidentskí kandidáti, a hlavne tí, ktorí sa obracajú na tzv. „lepších ľudí“ českej spoločnosti, by sa nemali znižovať ku sprostostiam a úderom pod pas. Nakoniec podobné jednanie i u ľudí, ako som ja, ktorí boli k M. Zemanovi vždy veľmi kritickí, iba  zvyšuje sympatie k prezidentovi,“ podčiarkol v závere svojho komentáru bývalý český premiér Jiří Paroubek.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1162x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1697x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1619x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1425x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,