asfasdf ×

NázorObčana.sk

Český prezident Miloš Zeman známy svojimi proizraelskými postojmi včera kritizoval „zbabelú“ EÚ za pomoc propalestínskym teroristickým hnutiam

 Aktuality

Na včerajšej konferencii hnutia „Svoboda a přímá demokracie“ český prezident Miloš Zeman ostro kritizoval Brusel: „Zbabelá Európska únia robí všetko preto, aby propalestínske teroristické hnutie malo prevahu nad hnutím proizraelským,“ podčiarkol.

10 December
2017 19:25:36

 

Foto: TASR

Český prezident, ako jeden z mala európskych politikov privítal rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa o uznaní Jeruzalemu za hlavné mesto Izraelu a o presunu tam americkej ambasády. Včera vystúpil na konferencii SPD, na ktorej sa, okrem iného, malo rozhodovať, či SPD podporí niektorého z prezidentských kandidátov.

Miloš Zeman sa poďakoval predsedovi SPD Tomiomu Okamurovi za jeho postoj vo veci  presunu americkej ambasády z Tel Avivu do Jeruzalému, ktorý zodpovedá postoju českého prezidenta. „Som rád, že podobne, ako ja, pán predseda prejavil odvahu. Ale odvaha, bohužiaľ, nie je lacná... Odvaha je strašne drahá,“ prízvukoval Miloš Zeman.

Kritizoval konanie Bruselu a viacerých členských štátov únie: „Zbabelá Európska únia robí všetko preto, aby propalestínske teroristické hnutie malo prevahu nad hnutím proizraelským, ktoré zastávam ja,“ zdôraznil a pripomenul, že už aj predtým navrhoval presunutie českej ambasády do Jeruzalemu.

Český prezident pripomenul, že mnohí poslanci Európskeho parlamentu, podľa neho, podporujú palestínskych radikálov a ako príklad uviedol nedávne vystúpenie, ako poznamenal, „usvedčenej palestínskej teroristky“ Leily Khaledovej v Europarlamente. Pripomenul, že tvrdila, že boj proti palestínskej autonómii je totožný s bojom proti Židom v Osvienčime: „Väčšiu drzosť som už dávno nepočul,“ zdôraznil Miloš Zeman.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 466x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 535x 👤eugenius
,