asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bulharský premiér Bojko Borisov: „Sofia sa na budúci rok postará o to, aby EÚ zrušila sankcie voči Rusku“

 Aktuality

Bulharský premiér Bojko Borisov prisľúbil, že Sofia mieni dosiahnuť to, že EÚ zruší sankcie voči Rusku už v budúcom roku. Vtedy sa Bulharsko stane predsedníčkou krajinou Rady Európskej únie a Borisov verí, že sa podarí ukončiť sankčnú vojnu.

11 December
2017 17:40:42

 

Foto: Facebook

Priznal, že uvalenie sankcií voči Rusku je to chyba Európskej únie, ktorá v sankčnej vojne skôr poškodila sama seba, ako ublížila Rusku. Bulharský premiér Bojko Borisov počas otvorenia pobočky Európskej investičnej banky v Sofii podčiarkol, že EÚ by mala zrušiť  sankcie voči Rusku a to čo najskôr.

Prízvukoval, že hlavnou príčinou uvalenia sankcií na Rusko je protiruská doktrína NATO. Pripomenul, že Severoatlantická aliancia bola pôvodne vytvorená, aby čelila Sovietskemu zväzu. ZSSR už dávno neexistuje, ale NATO pokračuje v studenej vojne proti Rusku. Bulharský politik uznal, že politika NATO nemá obranný, ale útočný charakter. Poukázal na to, že Bulharsko síce je členskou krajinou NATO, ale nemieni sa zúčastňovať na sankčnej vojne proti Moskve a nechce, aby sa Európska únia hádala s Ruskom.

Prízvukoval, že sa na budúci rok Bulharsko stane predsedníckou krajinou Rady Európskej únie a hneď začne pracovať na zrušení sankcií voči Rusku. Podčiarkol, že s Ruskom treba obchodovať a spolupracovať, ale na časy studenej vojny treba zabudnúť čo najskôr. „Máme pracovať politicky, diplomaticky, aby na budúci rok, keď Bulharsko bude predsedať Rade EÚ, sa nám podarilo zlikvidovať súčasné napätie medzi EÚ a Ruskom. Bude to veľmi komplikovaná úloha, ale pokúsime sa ju splniť,“ podčiarkol Bojko Borisov.

Bulharský premiér takto nadviazal na vyhlásenia prezidenta Bulharska Rumena Radeva, ktorý prízvukoval, že podporí hociktoré kroky, ktoré privedú k zrušeniu sankcií voči Rusku. Bulharský prezident tiež prízvukoval, že s Ruskom treba spolupracovať a obchodovať, a žiadne globálne otázky sa bez účastí Ruska nedajú vyriešiť.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(22 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,