asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Doneckej ľudovej republike začnú vyrábať vlastné električky. Produkovať ich bude zrekonštruovaný závod, ktorý postavili pre 102 rokmi

 Aktuality

Štátny podnik Donecké elektrotechnické závody začal realizáciu projektu výroby zmodernizovaných električiek. V DĽR tak začnú vyrábať vlastné električky. Produkovať ich bude daný zrekonštruovaný závod, ktorý postavili ešte pre 102 rokmi.

12 December
2017 17:56:21

 

Foto: DAN

Novinárov o tom informovala tlačová služba ministerstva priemyslu a obchodu DĽR. „Začneme vyrábať úplne nové električky, budú modernejšie, ako tie, ktoré závod voľakedy produkoval. Hneď na začiatku budúceho roku závod vyrobí nové električky,“ uviedla tlačová služba ministerstva. Vysvetlila taktiež, že daný projekt je dlhodobý a bude realizovaný na niekoľko etáp.

Donecké elektrotechnické závody pri tejto príležitosti navštívil poverený vedením ministerstva priemyslu a obchodu Alexej Granovskij. Prízvukoval, že „výroba doneckých  električiek napomôže zabezpečiť dostatok vlastných dopravných prostriedkov a komfort pre obyvateľov“.

Tlačová služba ministerstva uviedla, že v súčasnosti odborníci dokončujú projekt novej električky a vypočítavajú náklady na výrobu tohto nového dopravného prostriedku. Miestne média v tejto súvislosti pripomenuli, že Donecké elektrotechnické závody postavili ešte v r. 1915 a v ostatnom období sa orientovali na rekonštrukciu a opravy električiek. Navyše závody vyrábajú rôzne druhy elektrických motorov, trafostanice a pod. Produkciu Doneckých  elektrotechnických závodov využívajú v uholnom, koksochemickom a dopravnom priemysle.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 253x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1030x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 541x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 723x 👤eugenius
,