asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúsky denník Kurier: „Orban oslabuje kurz proti Putinovi-Rusku“

 Aktuality

Rakúsky denník Kurier popisuje menšiu politickú „vojnu“ medzi Maďarskom a Ukrajinou. Poukazuje na to, že Kyjev nereaguje na výzvy Budapešti ohľadom dodržiavania práv príslušníkov maďarskej menšiny a Maďarsko to vracia Ukrajine.

12 December
2017 17:57:40

 

Foto: Screenshot Kurier

Pripomína, že Budapešť na oplátku  zablokovala rozšírenie „strategicky významnej spolupráce“ NATO s Ukrajinou.

„Pre Severoatlantickú alianciu je „maďarská blokáda“ extrémne nepríjemná, z konfrontácie medzi Budapešťou a Kyjevom najviac ťaží Moskva. Maďarský líder Viktor Orbán podkopáva protiruský kurz Severoatlantickej aliancie. Jedná sa o to, že Maďarsko zablokovalo expanziu „strategicky významnej spolupráce“ NATO s Ukrajinou,“ zdôrazňuje denník.


„Takže maďarský premiér Viktor Orbán chce vyvíjať tlak na ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. V poslednej dobe Kyjev podpísal nový zákon o vzdelávaní, ktorý výrazne obmedzuje vyučovanie v menšinových jazykoch na ukrajinských školách. Predovšetkým to ovplyvní ruské a maďarské národnostné menšiny na Ukrajine,“ pripomína Kurier.

„Pre NATO je maďarská blokáda veľmi nepríjemná. Predtým poskytla Severoatlantická aliancia Ukrajine dostatočnú podporu v konfliktu s Ruskom a v r. 2008 dokonca sľúbila Kyjevu, že v budúcnosti zváži otázku členstva krajiny vo vojenskom bloku. Ale ak sa v následku sporu spolupráca medzi NATO a Ukrajinou rozpadne, môže, podľa názoru niektorých členov aliancie, vyhrať ruský prezident Vladimír Putin. Taktiež sa zvažuje scenár  nočnej mory: konfrontácia vážne komplikuje prácu nadchádzajúceho summitu NATO v júli,“ zdôrazňuje rakúsky denník.


„Ako uviedol šéf tlačovej služby Severoatlantickej aliancie Pirs Kazalet, budúci týždeň by sa malo konať zasadnutie tzv. komisie NATO - Ukrajina na úrovni veľvyslancov. V diplomatických kruhoch však hovoria, že v blízkej budúcnosti Maďarsko nemá v úmyslu povoliť schôdzku na vyššej úrovni,“ tvrdí rakúsky denník Kurier.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,