asfasdf ×

NázorObčana.sk

The New Yorker: „Trump je nútený ponechať Asada až do roku 2021, keďže Putin ohlásil víťazstvo v Sýrii“

 Aktuality

„Nič sa nedá robiť a Washington bude musieť zniesť to, že sýrsky prezident Bašár Asad zostane vo funkcii až do budúcich volieb v r. 2021“, uviedla to vo svojom komentári v denníku The New Yorker politologička Robin Wrightová.

13 December
2017 18:19:19

 

Foto: Screenshot The New Yorker

Poukázala na to, že nová situácia úplne zmenila predošlé vyhlásenia vedúcich politikov USA, že Asad musí opustiť svoj post v rámci mierového procesu a nemôže zostať vo funkcii. Robin Wrightová pripomenula, že „nová pozícia Bieleho domu odráža obmedzené možnosti administratívy, vojenskú realitu v Sýrii a úspechy sýrskych spojencov - Ruska, Iránu a Hizballáhu, ktoré podporujú Asadov režim“.

The New Yorker uvádza, že Spojené štáty vynaložili na kampaň v Sýrii vyše 14 miliárd  dolárov – a vlastne zbytočne. A teraz v Bielom dome musia súhlasiť s tým, že „Asad, ktorého rodina vládla v Sýrii takmer pol storočia, môže byť vo svojej funkcii aj ďalšie 4 roky,“ poznamenala Robin Wrightová.

„V závislosti od výsledkov amerických volieb v roku 2020, Asad môže byť stále pri moci, aj keď Trump možno opustí svoj úrad. Americkí úradníci sa boja, že Asad môže vyhrať voľby aj v roku  2021 a zostať pri moci v priebehu mnohých ďalších rokov. Sýrska vláda v súčasnosti ovláda väčšinu územia, vrátane mesta Damask, Hama, Homs, Latakia a Aleppo, ktoré boli kedysi baštou opozície a toto územie americkí analytici nazývali „užitočnou Sýriou,“ pripomína autorka článku.


„V diplomatickej oblasti je Washington izolovaný silnou trojkou - Ruskom, Iránom a Tureckom, ktoré v súčasnosti ovládajú mierový proces. Niekoľko kôl rokovaní v Ženeve boli neúspešné. A úsilie OSN bolo nahradené mierovými rozhovormi troch vlád pod vedením Ruska, zahájených vo februári tohto roka a ktoré sa konali v Astane,“ podčiarkla Robin Wrightová.

V závere zasa zdôrazňuje, že Washington si bude musieť prehltnúť horkú pilulku: sýrsky prezident Bašár Asad, podľa všetkého, určite zostane vo funkcii až do budúcich volieb v r. 2021. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 283x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1069x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 552x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 736x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,