asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina vytvára koalíciu proti Kerčskému mostu a vyhráža sa súdmi

 Aktuality

Ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko navrhol vytvoriť medzinárodnú skupinu, ktorá by zatočila proti výstavbe ruského Kerčského mostu. Do tejto skupiny mieni pozvať Turecko, Bulharsko, Gruzínsko a Rumunsko a hľadá aj ďalších spojencov.

15 December
2017 18:02:06

 

Foto: Facebook

Pochopiteľne, odpoveď z Krymu nasledovala okamžite. Poslanec Štátnej rady Republiky Krym Vladislav Ganžara v mene vedenia polostrovu a jeho obyvateľstva oficiálne odpovedal Kyjevu a vyhlásil, že jeho iniciatíva nemá budúcnosť. Prízvukoval, že podobnými vyhláseniami súčasné vedenie Ukrajiny iba stále viac zhoršuje svoj imidž a demonštruje vlastnú neschopnosť.

„Dané vyhlásenie generálneho prokurátora Ukrajiny svedčí o tom, že kyjevský režim sa nachádza v agónii. Kyjev pokračuje vo svojej protiruskej hystérii a zasa a zasa sa prezentuje na medzinárodnej aréne vo veľmi zlom svetle. Stále na nás útočí, ale sa snažíme si to nevšímať. Karavána ide ďalej,,,“ poznamenal Vladislav Ganžara.

Pre média povedal, že Kyjev určite pochopil, že sa mu nepodarí vrátiť Krym, ale pokračuje vo svojej avantúrnej hre a snaží sa čo najviac poškodiť Rusko. „Zároveň mieni posilniť protiruské nálady na vlastnom území, ale aj v zahraničí,“ podčiarkol Ganžara. „Sotva však iné krajiny budú mať chuť zapojiť sa do tejto hry. Turecko už viac razy vyhlásilo, že nepodporí žiadne protiruské sankcie. Ukrajina si za potenciálnych spojencov zvolila Bulharsko, Gruzínsko a Rumunsko, ale tie sotva sa pustia do otvoreného boja, hlavne, Bulharsko,“ zdôraznil Vladislav Ganžara.

Podčiarkol, že podobným nezmyselným bojom proti Kerčskému mostu ukrajinské vedenie sa iba snaží odpútať pozornosť domácej verejnosti od mnohých ťažkých problémov v samotnej krajine. „Kyjevský režim je sám na vine, že zahnal seba do takej nepríjemnej situácie. Namiesto toho, aby riešil vnútropolitické, hospodárske a sociálne otázky, Kyjev sa snaží poškodiť našu krajinu, ale sa to mu nepodarí,“ uzavrel svoj komentár poslanec Štátnej rady Republiky Krym Vladislav Ganžara.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 569x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,