asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bumerangový efekt: Protiruské sankcie najviac ublížili Nemecku

 Aktuality

Nemecký inštitút svetového hospodárstva porátal straty, ktoré pocítila Európa za obdobie zavedenia protiruských sankcií. Len západné štáty za toto obdobie majú stratu 37,5 mld. euro, z ktorých 90 % pripadá na Európsku úniu.

17 December
2017 18:27:44

 

Foto: Facebook

No a na hlavného iniciátora sankcií pripadá „obrovských“ 0,6 % z celkovej sumy strát. Na Slovensku sa tomu hovorí vodu kážu, víno pijú. Najviac zo všetkých stratilo hospodárstvo Nemecka – 40 %. Podľa nemeckého inštitútu ak by sankcií nebolo, tak SR by na obchode s Ruskom zarábala mesačne o 618 miliónov euro viac. Lenže toto nie je všetko, pretože okrem finančných strát sú tu aj iné.

Počet zastupiteľstiev nemeckých spoločností v Rusku klesol zo šiestich tisíc na 5300. Prácu stratilo 60 tisíc ľudí. Objem nemeckého exportu do Ruska sa a uplynulý rok znížil o 41 %. Iba na porovnanie V. Británia znížila dodávky svojich tovarov o 7,9 % a Francúzsko o 4,1 %.

Názor analytikov, že cieľom sankcií je hlavne podkopanie európskej ekonomiky a európskych konkurentov je tým preukázaný. Hospodárstvo Nemecka, politika ktorého je fakticky pod Washingtonským diktátom, utrpelo najviac zo všetkých. I keď aj samé bolo najviac za prijatie sankcií.

Sú Nemci stále odhodlaní niesť takéto straty? Ak si na to odpovedať na základe výsledkov volieb, potom sa zdá, že Nemci toho u majú naozaj dosť.   

Podľa slovodel.com, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 448x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 525x 👤eugenius
,