asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Ak bude treba zrýchliť, Rusi to určite urobia. Nepochybujte!“

 Aktuality

Tak v USA odpovedali autorovi článku v The National Interest, ktorý nazval Su-57 a S-500 projektmi „odsúdenými na zánik“. Stránka The National Interest pochybuje, že Rusko dokáže včas vyzbrojiť armádu najnovšími stíhačmi Su-57 a systémami S-500.

17 December
2017 18:28:58

 

Foto: Facebook

Boli to však americkí čitatelia, ktorí autorovi Dave Majumdarovi pripomenuli akými možnosťami disponuje Rusko. National Interest poukázala na to, že sériová výroba stíhača 5. generácie S-57 a najnovšieho PLRK komplexu S-500 je naplánovaná na rok 2020.

Lenže vedúci analytik agentúry CNA Dmitrij Gorenburg, vyhlásenie ktorého stránka prináša, pochybuje a reálnosti týchto termínov. Podľa jeho názoru Su-57 sa vo veľkých množstvách nebude vyrábať do roku 2027 kvôli chýbajúcim moderným motorom a S-500 sa vraj ťažko objaví pred rokom 2030.

Do tých čias sa vraj Rusko bude opierať o aktuálnu výzbroj. Majúc tým na mysli stíhač kategórie 4++ Su-35 a na neveľké množstvá MiG-35, Su-30SM a Su-34. A protivzdušnú obranu bude zabezpečovať systém S-400.

Čitatelia The National Interest vo svojich komentároch vyjadrujú nesúhlas s postojom autora i analytika. „Zlý článok. Su-35 u dnes má avioniku a štandardnú rýchlosť piate generácie. Vojenské letectvo sa stále spolieha o Su-35 a na to, aby sa ponáhľalo s Su-57 niet absolútne dôvodov. Ono len získava čas, aby urobilo všetko správne. Su-57 je mohutnejší, ľahší a má väčšiu manévrovosť. Čo myslíte, ako vyzerá Su-35 na leteckom dni? Vyčkajte, km neuvidíte, čo naozaj dosiahne.“ píše nejaký Paul H.

„Ak bude treba zrýchliť, Rusi to určite urobia. Nepochybujte!“


„Existujú dva scenáre. Prvý, Rusko zúfalo potrebuje Su-57, aby dokázalo odolávať stealth stíhačom USA, lenže si nemôže dovoliť mať ich dostatočný počet. Druhý, Rusko neznepokojujú stealth možnosti USA, pretože je presvedčené má dostatok prostriedkov na boj s nimi.

Prvý scenár vyzerá byť jednoducho nepravdepodobný. Čo nevidíte, že Rusko investuje maximálne zdroje do výroby vlastného neviditeľného stíhača? No a to značí, že v hre je druhý scenár. Zaujímavé by bolo vedieť, čo sa im podarilo dozvedieť od Číňanov, ktorí prenikli do tajomstiev F-35. Rusi sa vôbec netvária, žeby boli znepokojení!“ píše Thomas Hobbes.

„Ak bude treba zrýchliť, Rusi určite zrýchlia. Nepochybujte o tom:“ odpovedali v USA autorovi článku v National Interest, ktorý nazval Su-57 a S-500 projektmi odsúdenými na zánik.


„Podľa mňa článok v The National Interest je tendenčný a predpojatý. Princípy rozumnej dostatočnosti a prijateľného rizika – to je podstatou Ruska,“ hovorí čitateľ The National Interest.  

Podľa rueconomist.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

92 %
(26 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1177x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1126x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1038x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1895x 👤eugenius
,