asfasdf ×

NázorObčana.sk

Odmietajú sankčnú vojnu: spoločnosti z Írska mienia investovať na Kryme viac ako 100 miliónov eur

 Aktuality

Na Krym sa chystá početná delegácia podnikateľov z Írska. Podľa predbežných dohôd s vedením tohto ruského polostrovu, írske spoločnosti mienia investovať na Kryme viac ako 100 miliónov eur a realizovať spoločné projekty.

17 December
2017 18:31:22

 

Foto: Facebook

Podľa informácií, ktoré zverejnili krymskí novinári, v prvej etape írske spoločnosti mienia postaviť hotel blízko zrekonštruovaného letiska v Simferopoli, niekoľko hotelov na pobreží Krymu a podieľať sa aj na iných spoločných projektoch s krymskými partnermi. Krymské média informujú, že početná írska delegácia navštívi polostrov na začiatku budúceho roka a podpíše rad významných dohôd.

„Máme predbežné dohody s írskymi partnermi, ktorí majú záujem investovať na našom polostrove vyše 100 miliónov eur. Írski partneri majú záujem o realizáciu projektov predovšetkým v oblasti turistiky a hotelového biznisu, ale zaujímajú ich aj iné projekty,“ prezradil pre média spolupredseda ruskej občianskej organizácie „Podnikateľské Rusko“ Andrej Nazarov.

Organizátor návštevy írskych podnikateľov a významný írsky biznismen Patrick Duffy uviedol, že írski podnikatelia majú obrovský záujem o spoluprácu s ruskými kolegami na Kryme, a to aj napriek sankčnej vojne, ktorú vedie Brusel voči Rusku. Prízvukoval, že sa írski podnikatelia nemienia zúčastňovať na tejto vojne a preferujú dobré vzťahy a výhodný spoločný biznis s ruskými partnermi. Poukázal na to, že Krym je to, samozrejme, turistická destinácia, ale írske spoločnosti nemienia sa obmedzovať iba na výstavbu hotelov a iných turistických zariadení. Povedal, že sú aj iné zaujímavé oblasti.

„Máme veľký záujem o rozvoj spolupráce s ruskými partnermi. Moji írski kolegovia mienia investovať a rozvíjať svoj biznis na polostrove. Dublin a Krym majú veľa možností, ako úspešne spolupracovať a rozvíjať spoločný biznis. A to nielen v hotelovom sektore. Chceme prediskutovať s ruskými partnermi možnosti spolupráce v sfére medicínskych technológií, potravinárskom priemysle, pôdohospodárstve, sfére vzdelania a v iných oblastiach,“ zdôraznil Patrick Duffy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,