asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusi sa v ľudovom hlasovaní rozhodli, aký názov bude mať most medzi teritoriálnou časťou Ruska a Krymom – bude to jednoducho Krymský most

 Aktuality

V Rusku sa uskutočnilo svojrázne referendum: v priebehu mesiaca na internete hlasovali za to, ako sa bude volať nový most medzi teritoriálnou časťou Ruska a Krymom. Rozhodli sa, že to bude jednoduché a zrozumiteľné - Krymský most.

19 December
2017 06:10:44

 

Foto: Facebook


Mali na výber 5 navrhovaných názvov. Na druhom mieste skončilo označenie, na ktoré sme si už trochu zvykli aj tu, na Slovensku, – Kerčský most. Tretia priečka patrila názvu „Most zjednotenia“. Ako uviedli organizátori tohto „referenda“, už onedlho nový názov mosta medzi pevninou a Krymom sa objaví na všetkých mapách a cestných informačných značkách. Odteraz to bude oficiálny názov nového mostu, ktorý už pomaly dokončujú.


Dané referendum zorganizovali po tom, ako na vlaňajšej veľkej tlačovej konferencii Vladimíra Putina ruskému prezidentovi položili otázku, ako sa bude volať nový most na Krym. Putin navrhol zorganizovať prieskum – hlasovanie, aby si obyvatelia krajiny sami vybrali názov tohto mostu. Hlasovanie zastrešilo ministerstvo dopravy Ruska.


„Ľudové referendum“ odštartovali 16. novembra a trvalo presne mesiac. Hlasovanie prebiehalo na špeciálnom portálu. Do „súťaže“ zaradili 5 názvov, ktoré sa najčastejšie spomínali v návrhoch verejnosti prezentovaných na sociálnych sieťach: Krymský, Kerčský, Tuzlinský /podľa názvu ostrovu, cez ktorý vedie most/, Most družby a Most zjednotenia.


Ruské média pripomínajú, že Krymský most po dokončení bude najdlhším v Rusku – 19 kilometrov. Bude to svojrázny dvojitý most – automobilový a železničný. Celá trať sa začína v mestečku Tamaň v Krasnodarskom kraji, pokračuje k ostrovu Tuzla, prechádza cez Kerčský prieliv, obchádza zo severu mys Ak-Burun a končí na krymskom pobreží. Automobilové spojenie začne fungovať už na budúci rok a železničné v r. 2019.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius
,