asfasdf ×

NázorObčana.sk

Celé Švédsko riešilo „záhadný jav“: prečo sa v centre Štokholmu objavila ruská sanitka, ktorá zachránila život domácemu obyvateľovi?

 Aktuality

Vďaka fotografiám a krátkemu komentáru na Twitteri, ktoré urobil obyvateľ Štokholmu Mans Jonasson, celé Švédsko riešilo záhadnú „krížovku“: prečo sa v centre švédskej metropoly zjavila cudzia sanitka a okolo pobehovali ľudia v neznámych uniformách?..

21 December
2017 19:04:41

 

Foto: Twitter

Domáci denník Aftonbladet zverejnil tieto fotografie a zistil, že oblečení do červených plášťov ľudia na foto – to sú ruskí lekári a vozidlo na tých istých fotkách – ruská sanitka s petrohradskými evidenčnými číslami... Švédski novinári vyriešili aj záhadu: prečo sa ruská sanitka ocitla v samotnom centre švédskej metropoly: jednoducho tu bola na „služobke“. Mala previesť ruského pacienta domov – do Petrohradu.

Keď však ruskí lekári ešte len cestovali za pacientom, v centre Štokholmu ich zastavili domáci obyvatelia, ktorí zbadali sanitku, ale nerozpoznali, že prišla zo zahraničia. Ruskí lekári vystúpili z auta, okoloidúci im vysvetlili, že jednému Švédovi prišlo zle a spadol na chodník. Ruskí lekári mu ihneď poskytli kvalifikovanú pomoc a počkali na švédsku sanitku, ktorá previezla pacienta do nemocnice.

Denník Aftonbladet uviedol zaujímavú skutočnosť: čitatelia na sociálnych sieťach debatovali na margo tejto epizódy a podľa fotografií sa snažili odhadnúť, z ktorej krajiny pochádzajú  lekári a sanitka. Ani jeden však neuhádol, že to boli ruskí zdravotníci. Možno by skôr uverili, keby zbadali v uliciach Štokholmu ruský tank, pretože domáce média neustále strašia obyvateľstvo možným útokom „ruského agresora“. Život však píše reálne príbehy, nie výmysly: do Štokholmu neprišli ruské tanky, ale lekári, ktorí zachránili život Švédovi. 

Táto epizóda sa dostala aj do ruských novín a riaditeľ „Petrohradskej sanitky“ Michail Džalagonia porozprával novinárom celú podstatu. Vysvetlil, že ruská sanitka bola vo Švédsku vlastne... na služobnej ceste. Potrebovala previezť ruského pacienta do vlasti. Tento ruský pacient sa vo Švédsku tiež nachádzal na služobke, ale nešťastnou náhodou sa zranil. Po liečení vo švédskej nemocnici mali ho previezť do vlasti, kde mal absolvovať záverečnú etapu liečenia. Práve preto petrohradská sanitka a lekári vycestovali do Štokholmu. V centre mesta ošetrili domáceho obyvateľa, ktorému prišlo zle. Švédski kolegovia sa poďakovali Rusom za včasnú a kvalifikovanú pomoc, ktorá zachránila život Švédovi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(18 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 575x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 884x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,