asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rusku pokračujú v rozsiahlej bytovej výstavbe: v tomto roku do nových bytov presťahuje takmer 700 tisíc ľudí

 Aktuality

„V Rusku sa blíži k záveru program presťahovania obyvateľov zo starších bytov do nových, moderných,“ vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin na rokovaní Rady pre strategický rozvoj a prioritné projekty.

23 December
2017 18:11:32

 

Foto: Facebook

Uviedol, že v tomto roku do nových bytov presťahovalo 684 tisíc ľudí. „Stávame veľa a to je fajn. Veľký dôraz však musíme klásť na to, aby sme budovali moderné, vkusné a útulné bývanie. Samozrejme, potrebujeme na to finančné prostriedky a preto treba neustále hľadať stimuly pre stavbárov, aby stavali paneláky na základe najmodernejších projektov a technológií, využívali kvalitné a ekologické materiály,“ zdôraznil Vladimír Putin.

Prízvukoval, že v Rusku už nikdy nebudú stávať „škatule“, ktoré nemajú ani tvár, ani vkus, ako sa to robilo v 50. rokoch minulého storočia. Vtedy to však malo svoje zdôvodnenie:  potrebovali súrne poskytnúť ubytovanie miliónom ľudí po skončení druhej svetovej vojny a preto vtedy úloha číslo jedna bolo stavať a stavať čo najviac panelákov. V súčasnosti, podľa slov prezidenta, budú sa stávať iba moderné bytové komplexy, ktoré budú zodpovedať všetkým svetovým štandardom, budú komfortné, pekné, útulné a ekologicky čisté.

Najrýchlejšie nový program realizujú, pochopiteľne, v hlavnom meste. V Moskve postupne odstraňujú staré 5-poschodové paneláky, takzvané „chruščovky“, ktoré postavili v 50. – 60. rokoch minulého storočia, a nahrádzajú ich novými modernými bytovými komplexmi. V najbližšom období sa zlepší bytová situácia pre viac ako 10 percent obyvateľov Moskvy: vyše milióna z nich presťahuje do nových oveľa väčších nájomných bytov a ďalších viac ako pol milióna Moskovčanov si budú môcť kúpiť moderné luxusné byty v rôznych lokalitách ruskej metropoly.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 373x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 627x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,