asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rusku pokračujú v rozsiahlej bytovej výstavbe: v tomto roku do nových bytov presťahuje takmer 700 tisíc ľudí

 Aktuality

„V Rusku sa blíži k záveru program presťahovania obyvateľov zo starších bytov do nových, moderných,“ vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin na rokovaní Rady pre strategický rozvoj a prioritné projekty.

23 December
2017 18:11:32

 

Foto: Facebook

Uviedol, že v tomto roku do nových bytov presťahovalo 684 tisíc ľudí. „Stávame veľa a to je fajn. Veľký dôraz však musíme klásť na to, aby sme budovali moderné, vkusné a útulné bývanie. Samozrejme, potrebujeme na to finančné prostriedky a preto treba neustále hľadať stimuly pre stavbárov, aby stavali paneláky na základe najmodernejších projektov a technológií, využívali kvalitné a ekologické materiály,“ zdôraznil Vladimír Putin.

Prízvukoval, že v Rusku už nikdy nebudú stávať „škatule“, ktoré nemajú ani tvár, ani vkus, ako sa to robilo v 50. rokoch minulého storočia. Vtedy to však malo svoje zdôvodnenie:  potrebovali súrne poskytnúť ubytovanie miliónom ľudí po skončení druhej svetovej vojny a preto vtedy úloha číslo jedna bolo stavať a stavať čo najviac panelákov. V súčasnosti, podľa slov prezidenta, budú sa stávať iba moderné bytové komplexy, ktoré budú zodpovedať všetkým svetovým štandardom, budú komfortné, pekné, útulné a ekologicky čisté.

Najrýchlejšie nový program realizujú, pochopiteľne, v hlavnom meste. V Moskve postupne odstraňujú staré 5-poschodové paneláky, takzvané „chruščovky“, ktoré postavili v 50. – 60. rokoch minulého storočia, a nahrádzajú ich novými modernými bytovými komplexmi. V najbližšom období sa zlepší bytová situácia pre viac ako 10 percent obyvateľov Moskvy: vyše milióna z nich presťahuje do nových oveľa väčších nájomných bytov a ďalších viac ako pol milióna Moskovčanov si budú môcť kúpiť moderné luxusné byty v rôznych lokalitách ruskej metropoly.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 498x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 616x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 869x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 553x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,