asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruská odpoveď na vyhrážky Washingtonu, že skončí spoluprácu vo vesmíre: Moskva uvažuje o vybudovaní luxusného hotelu na medzinárodnej kozmickej stanici

 Aktuality

Biely dom z rôznych strán skúša Kremeľ na pevnosť: uvaľuje na Rusko sankcie, znásobuje vojenské aktivity okolo ruských hraníc, ruší mnohé spoločné investičné, hospodárske a obchodné programy a projekty.

27 December
2017 14:24:26

 

Foto: Facebook

Najnovšie sa vyhráža, že chce „ušetriť“ a onedlho nebude využívať medzinárodnú kozmickú stanicu vo vesmíre, ktorá sa síce vola „medzinárodná“, ale v skutočnosti je čisto ruská. Washington varuje, že onedlho môže skončiť spoluprácu v tejto oblasti a tvrdí, že mieni vybudovať vlastnú kozmickú stanicu.

Kedy a či sa to mu vôbec podarí, je to otázne, ale Rusko s úplnou vážnosťou berie vyhlásenia Bieleho domu a pripravuje „zadné dvierka“: náhradné projekty – v prípade, ak Washington ozaj zruší spoluprácu v kozmickej oblasti. Internetový portál International Business Times uvádza, že Rusko mieni odštartovať na medzinárodnej kozmickej stanice „veľkú stavbu“ a vybudovať tam luxusný hotel pre kozmických turistov, ktorí budú mať záujem o „zájazd do vesmíru“. International Business Times tvrdí, že Moskva takto otvára nový, mimoriadne perspektívny trh s „kozmickými službami“.

Niektoré ruské média uvádzajú, že v súčasnosti už existuje projekt podobného hotela v kozme. Postupne sa bude budovať z jednotlivých modulov. Spoločnosť Roskosmos už pracuje nad modulom, ktorý bude vážiť do 20 ton, budú v ňom 4 izby, sociálne zariadenia a pod. Orientačná cena jedného podobného modulu je 279 miliónov dolárov a viac – v závislosti od zariadenia. 

V podobnom hoteli bude nielen ubytovacia časť, ale aj takpovediac „fitnescentrum“: miestnosti s trenažérmi, kde hostia si budú udržiavať dobrú športovú formu a kondičku aj v beztiažovom stave. Taktiež návštevníci tohto neobvyklého hotela budú mať možnosť vystúpiť do otvoreného kozmu – v sprievode skúseného sprievodcu, samozrejme.

Jeden z cieľov, okrem technických a zdravotných, je maximálne znížiť cenu „zájazdu“, aby bol dostupný pre širšiu kategóriu záujemcov. Zatiaľ je to, samozrejme, veľmi drahý špás: mesačný pobyt na medzinárodnej kozmickej stanice stojí 40 miliónov dolárov – aj to v tom prípade, ak „turista“ nevystúpi do otvoreného kozmu. V opačnom prípade cena hneď vyskočí na 60 miliónov dolárov. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(26 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 498x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 822x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1400x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1080x 👤eugenius
,