asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruská odpoveď na vyhrážky Washingtonu, že skončí spoluprácu vo vesmíre: Moskva uvažuje o vybudovaní luxusného hotelu na medzinárodnej kozmickej stanici

 Aktuality

Biely dom z rôznych strán skúša Kremeľ na pevnosť: uvaľuje na Rusko sankcie, znásobuje vojenské aktivity okolo ruských hraníc, ruší mnohé spoločné investičné, hospodárske a obchodné programy a projekty.

27 December
2017 14:24:26

 

Foto: Facebook

Najnovšie sa vyhráža, že chce „ušetriť“ a onedlho nebude využívať medzinárodnú kozmickú stanicu vo vesmíre, ktorá sa síce vola „medzinárodná“, ale v skutočnosti je čisto ruská. Washington varuje, že onedlho môže skončiť spoluprácu v tejto oblasti a tvrdí, že mieni vybudovať vlastnú kozmickú stanicu.

Kedy a či sa to mu vôbec podarí, je to otázne, ale Rusko s úplnou vážnosťou berie vyhlásenia Bieleho domu a pripravuje „zadné dvierka“: náhradné projekty – v prípade, ak Washington ozaj zruší spoluprácu v kozmickej oblasti. Internetový portál International Business Times uvádza, že Rusko mieni odštartovať na medzinárodnej kozmickej stanice „veľkú stavbu“ a vybudovať tam luxusný hotel pre kozmických turistov, ktorí budú mať záujem o „zájazd do vesmíru“. International Business Times tvrdí, že Moskva takto otvára nový, mimoriadne perspektívny trh s „kozmickými službami“.

Niektoré ruské média uvádzajú, že v súčasnosti už existuje projekt podobného hotela v kozme. Postupne sa bude budovať z jednotlivých modulov. Spoločnosť Roskosmos už pracuje nad modulom, ktorý bude vážiť do 20 ton, budú v ňom 4 izby, sociálne zariadenia a pod. Orientačná cena jedného podobného modulu je 279 miliónov dolárov a viac – v závislosti od zariadenia. 

V podobnom hoteli bude nielen ubytovacia časť, ale aj takpovediac „fitnescentrum“: miestnosti s trenažérmi, kde hostia si budú udržiavať dobrú športovú formu a kondičku aj v beztiažovom stave. Taktiež návštevníci tohto neobvyklého hotela budú mať možnosť vystúpiť do otvoreného kozmu – v sprievode skúseného sprievodcu, samozrejme.

Jeden z cieľov, okrem technických a zdravotných, je maximálne znížiť cenu „zájazdu“, aby bol dostupný pre širšiu kategóriu záujemcov. Zatiaľ je to, samozrejme, veľmi drahý špás: mesačný pobyt na medzinárodnej kozmickej stanice stojí 40 miliónov dolárov – aj to v tom prípade, ak „turista“ nevystúpi do otvoreného kozmu. V opačnom prípade cena hneď vyskočí na 60 miliónov dolárov. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(26 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 597x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 639x 👤eugenius
,