asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová obvinila Spojené štáty z toho, že sa otvorene miešajú do ruských prezidentských volieb

 Aktuality

Pokračuje „volebný pingpong“ medzi Ruskom a USA. Biely dom dlhodobo obviňuje Kremeľ v ovplyvňovaní prezidentských volieb v USA, Moskva zo svojej strany oponuje, že sa Washington stále a otvorene mieša do ruských volieb.

29 December
2017 12:50:34

 

Foto: Kremlin

Nové obrátky škandál nabral po tom, čo Centrálna volebná komisia Ruska odmietla zaregistrovať kandidáta od opozície Alexeja Navalného. Ruské zákony neumožňujú kandidovať osobám, ktoré boli súdne trestaní. Odborníci podčiarkujú túto skutočnosť: Navalnyj to vedel, ale napriek tomu podal dokumenty do volebnej komisie.

Zaujímavú vyhlásenia odznievajú z radov oponentov Nalavného: všetci prízvukujú, že bez problémov by mu radšej umožnili kandidovať, pretože by získal zopár percent a s rachotom by prepadol na voľbách, ale ruské zákony neumožňujú kandidovať trestaným osobám. Zdôrazňujú, že tieto zákony veľmi dobré poznajú aj v Bielom dome, ale napriek tomu obviňujú Rusko v „nedemokratickosti a potláčaní ľudských práv“. Viacerí americkí politici sú rozčarovaní, že Navalného nepustili do volieb. 

Na tieto obvinenia odpovedala aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová, ktorá podčiarkla, že Spojené štáty sa snažia priamo ovplyvňovať priebeh predvolebnej kampane v Rusku. „Vyhlásenia amerického Štátneho departmentu sú priamym zasahovaním do našich volieb a do vnútorných záležitostí nášho štát,“ podčiarkla.

Reagoval aj známy politológ Vladimír Zorín, ktorý v rozhovore pre Rádio Sputiik zdôraznil, že tento priebeh bol očakávaný: „Navalnyj vedel, že nemôže kandidovať, v Spojených štátoch to tiež vedia, napriek tomu Navalnyj sa snaží kandidovať a vo Washingtone plačú, že mu neumožnili zúčastniť sa na predvolebnej kampani. Je to absolútne jasné: Navalnyj rozohral túto hru práve preto, aby Washington mohol zasahovať do našich volieb,“ podčiarkol.

Viacerí ruskí analytici a média pripomínajú, že Washington stále obviňujú Moskvu, že sa miešala do priebehu prezidentských volieb v USA, aj keď doposiaľ nepredložil ani jeden relevantný dôkaz. Naopak Biely dom stále sa mieša do priebehu volebných kampaní v Rusku, robí to otvorene, ale považuje to za „správne a demokratické.“ Stále v Spojených štátoch platí dvojitý meter a trojité štandardy: Washington môže všetko, čo ostatným je zakázané...

Mária Zacharovová zdôraznila, že Kremeľ vedel, že sa Biely dom bude miešať do priebehu predvolebnej kampane v Rusku a zodpovedne sa pripravil na to. Podčiarkla, že Moskva vždy,  včas a príslušným spôsobom bude reagovať, keď za oceánom budú klamať a porušovať morálne a etické zákony medzinárodnej politiky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 980x 👤eugenius
,