asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová obvinila Spojené štáty z toho, že sa otvorene miešajú do ruských prezidentských volieb

 Aktuality

Pokračuje „volebný pingpong“ medzi Ruskom a USA. Biely dom dlhodobo obviňuje Kremeľ v ovplyvňovaní prezidentských volieb v USA, Moskva zo svojej strany oponuje, že sa Washington stále a otvorene mieša do ruských volieb.

29 December
2017 12:50:34

 

Foto: Kremlin

Nové obrátky škandál nabral po tom, čo Centrálna volebná komisia Ruska odmietla zaregistrovať kandidáta od opozície Alexeja Navalného. Ruské zákony neumožňujú kandidovať osobám, ktoré boli súdne trestaní. Odborníci podčiarkujú túto skutočnosť: Navalnyj to vedel, ale napriek tomu podal dokumenty do volebnej komisie.

Zaujímavú vyhlásenia odznievajú z radov oponentov Nalavného: všetci prízvukujú, že bez problémov by mu radšej umožnili kandidovať, pretože by získal zopár percent a s rachotom by prepadol na voľbách, ale ruské zákony neumožňujú kandidovať trestaným osobám. Zdôrazňujú, že tieto zákony veľmi dobré poznajú aj v Bielom dome, ale napriek tomu obviňujú Rusko v „nedemokratickosti a potláčaní ľudských práv“. Viacerí americkí politici sú rozčarovaní, že Navalného nepustili do volieb. 

Na tieto obvinenia odpovedala aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová, ktorá podčiarkla, že Spojené štáty sa snažia priamo ovplyvňovať priebeh predvolebnej kampane v Rusku. „Vyhlásenia amerického Štátneho departmentu sú priamym zasahovaním do našich volieb a do vnútorných záležitostí nášho štát,“ podčiarkla.

Reagoval aj známy politológ Vladimír Zorín, ktorý v rozhovore pre Rádio Sputiik zdôraznil, že tento priebeh bol očakávaný: „Navalnyj vedel, že nemôže kandidovať, v Spojených štátoch to tiež vedia, napriek tomu Navalnyj sa snaží kandidovať a vo Washingtone plačú, že mu neumožnili zúčastniť sa na predvolebnej kampani. Je to absolútne jasné: Navalnyj rozohral túto hru práve preto, aby Washington mohol zasahovať do našich volieb,“ podčiarkol.

Viacerí ruskí analytici a média pripomínajú, že Washington stále obviňujú Moskvu, že sa miešala do priebehu prezidentských volieb v USA, aj keď doposiaľ nepredložil ani jeden relevantný dôkaz. Naopak Biely dom stále sa mieša do priebehu volebných kampaní v Rusku, robí to otvorene, ale považuje to za „správne a demokratické.“ Stále v Spojených štátoch platí dvojitý meter a trojité štandardy: Washington môže všetko, čo ostatným je zakázané...

Mária Zacharovová zdôraznila, že Kremeľ vedel, že sa Biely dom bude miešať do priebehu predvolebnej kampane v Rusku a zodpovedne sa pripravil na to. Podčiarkla, že Moskva vždy,  včas a príslušným spôsobom bude reagovať, keď za oceánom budú klamať a porušovať morálne a etické zákony medzinárodnej politiky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1284x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,