asfasdf ×

NázorObčana.sk

Západné média vystrašil výrok Vladimíra Putina: „Zajatcov nebrať!“

 Aktuality

Viacerých západných politikov, analytikov a média ohromil a znervóznil výrok ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý označili za veľmi tvrdý a nebezpečný. Varujú, že Kremeľ nebezpečne pritvrdzuje svoju politiku. Čo sa vlastne stalo?

30 December
2017 20:49:12

 

Foto: Kremlin

Tesne pred Silvestrom Vladimír Putin vystúpil na slávnostnom novoročnom stretnutí  príslušníkov Ozbrojených síl, záchranných, bezpečnostných a tajných služieb. Porozprával o celkovej situácii v krajine a vo svete. Výbuch v Petrohrade 27. decembra označil za teroristický čin. Vyhlásil, že proti terorizmu treba bojovať všetkými spôsobmi, samozrejme, v rámci zákona, ale predsa tvrdo a nekompromisne.

Poukázal na to, že treba sa snažiť zajať ozbrojencov a teroristov, aby sa cez nich podarilo  dostať k ich vodcom, organizátorom a „sponzorom“ teroristických činov. Zdôraznil však, že v prípade ohrozenia života príslušníkov Ozbrojených síl alebo tajných služieb nemusia váhať a môžu ihneď zlikvidovať teroristov a ozbrojencov. Podčiarkol, že ak budú vo veľkom  ohrození života, vtedy, samozrejme, sa nemusia snažiť za každú cenu zajať teroristov živými...

No a práve táto Putinova fráza poslúžila ako rozbuška, ktorá doslova vyhodila do vzduchu všetky západné média. Ako vždy, slova ruského lídra „tlmočili“ po svojom a označili to za priamu výzvu: všetkých nepriateľov Ruska treba bez milosti likvidovať... Iba niektorí triezvejší západní analytici položili otázku: a kde je problém – azda západné vojaci alebo príslušníci tajných služieb konajú inak v situácii ohrozenia?

Ale čo je dovolené bohovi... Napríklad, komentátor Fred Plytgen v relácii americkej televíznej stanice CNN prízvukoval, že Putin sa vyjadril až príliš tvrdo: „Bolo to bezpochyby veľmi tvrdé vyhlásenie. Treba si vziať do úvahy, pred akým publikom vystupoval ruský prezident – pred vojakmi, príslušníkmi tajných služieb, niektorí sa zúčastnili na ruskej kampani v Sýrii, majú veľké skúsenosti,“ podčiarkol americký novinár.

Vysvetlil, prečo, podľa neho, Putin pritvrdil: v súčasnosti ho veľmi zaujímajú otázky bezpečnosti v krajine, veď budúci rok v Rusku sa uskutočnia dve významné masové udalosti – prezidentské voľby a majstrovstva sveta vo futbale. Preto, podľa amerického novinára, Vladimír Putin venuje zvýšenú pozornosť bezpečnosti.

Západné média, čo sa týka Ruska, často robia komára zo somára, alebo, ako hovorievajú v samotnom Rusku, slona z muchy. Niektorí ruskí vojenskí a bezpečnostní analytici stručne reagovali na rozruch u „západných susedov“, poukázali práve na to, že Putin iba pripomenul štandardné pravidla hry vo vojne proti terorizmu a požiadal príslušníkov bezpečných síl, aby zbytočne neriskovali vlastné životy, keď nie je to nutné. Podobne pracujú bezpečnostné jednotky v USA, Nemecku, Izraeli, Veľkej Británie a pod. Preto považujú rozruch v „západnom mravenisku“ za úplne zbytočný.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(32 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,