asfasdf ×

NázorObčana.sk

Západné média vystrašil výrok Vladimíra Putina: „Zajatcov nebrať!“

 Aktuality

Viacerých západných politikov, analytikov a média ohromil a znervóznil výrok ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý označili za veľmi tvrdý a nebezpečný. Varujú, že Kremeľ nebezpečne pritvrdzuje svoju politiku. Čo sa vlastne stalo?

30 December
2017 20:49:12

 

Foto: Kremlin

Tesne pred Silvestrom Vladimír Putin vystúpil na slávnostnom novoročnom stretnutí  príslušníkov Ozbrojených síl, záchranných, bezpečnostných a tajných služieb. Porozprával o celkovej situácii v krajine a vo svete. Výbuch v Petrohrade 27. decembra označil za teroristický čin. Vyhlásil, že proti terorizmu treba bojovať všetkými spôsobmi, samozrejme, v rámci zákona, ale predsa tvrdo a nekompromisne.

Poukázal na to, že treba sa snažiť zajať ozbrojencov a teroristov, aby sa cez nich podarilo  dostať k ich vodcom, organizátorom a „sponzorom“ teroristických činov. Zdôraznil však, že v prípade ohrozenia života príslušníkov Ozbrojených síl alebo tajných služieb nemusia váhať a môžu ihneď zlikvidovať teroristov a ozbrojencov. Podčiarkol, že ak budú vo veľkom  ohrození života, vtedy, samozrejme, sa nemusia snažiť za každú cenu zajať teroristov živými...

No a práve táto Putinova fráza poslúžila ako rozbuška, ktorá doslova vyhodila do vzduchu všetky západné média. Ako vždy, slova ruského lídra „tlmočili“ po svojom a označili to za priamu výzvu: všetkých nepriateľov Ruska treba bez milosti likvidovať... Iba niektorí triezvejší západní analytici položili otázku: a kde je problém – azda západné vojaci alebo príslušníci tajných služieb konajú inak v situácii ohrozenia?

Ale čo je dovolené bohovi... Napríklad, komentátor Fred Plytgen v relácii americkej televíznej stanice CNN prízvukoval, že Putin sa vyjadril až príliš tvrdo: „Bolo to bezpochyby veľmi tvrdé vyhlásenie. Treba si vziať do úvahy, pred akým publikom vystupoval ruský prezident – pred vojakmi, príslušníkmi tajných služieb, niektorí sa zúčastnili na ruskej kampani v Sýrii, majú veľké skúsenosti,“ podčiarkol americký novinár.

Vysvetlil, prečo, podľa neho, Putin pritvrdil: v súčasnosti ho veľmi zaujímajú otázky bezpečnosti v krajine, veď budúci rok v Rusku sa uskutočnia dve významné masové udalosti – prezidentské voľby a majstrovstva sveta vo futbale. Preto, podľa amerického novinára, Vladimír Putin venuje zvýšenú pozornosť bezpečnosti.

Západné média, čo sa týka Ruska, často robia komára zo somára, alebo, ako hovorievajú v samotnom Rusku, slona z muchy. Niektorí ruskí vojenskí a bezpečnostní analytici stručne reagovali na rozruch u „západných susedov“, poukázali práve na to, že Putin iba pripomenul štandardné pravidla hry vo vojne proti terorizmu a požiadal príslušníkov bezpečných síl, aby zbytočne neriskovali vlastné životy, keď nie je to nutné. Podobne pracujú bezpečnostné jednotky v USA, Nemecku, Izraeli, Veľkej Británie a pod. Preto považujú rozruch v „západnom mravenisku“ za úplne zbytočný.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(32 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1101x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 833x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 972x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1293x 👤eugenius
,