asfasdf ×

NázorObčana.sk

Západné média vystrašil výrok Vladimíra Putina: „Zajatcov nebrať!“

 Aktuality

Viacerých západných politikov, analytikov a média ohromil a znervóznil výrok ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý označili za veľmi tvrdý a nebezpečný. Varujú, že Kremeľ nebezpečne pritvrdzuje svoju politiku. Čo sa vlastne stalo?

30 December
2017 20:49:12

 

Foto: Kremlin

Tesne pred Silvestrom Vladimír Putin vystúpil na slávnostnom novoročnom stretnutí  príslušníkov Ozbrojených síl, záchranných, bezpečnostných a tajných služieb. Porozprával o celkovej situácii v krajine a vo svete. Výbuch v Petrohrade 27. decembra označil za teroristický čin. Vyhlásil, že proti terorizmu treba bojovať všetkými spôsobmi, samozrejme, v rámci zákona, ale predsa tvrdo a nekompromisne.

Poukázal na to, že treba sa snažiť zajať ozbrojencov a teroristov, aby sa cez nich podarilo  dostať k ich vodcom, organizátorom a „sponzorom“ teroristických činov. Zdôraznil však, že v prípade ohrozenia života príslušníkov Ozbrojených síl alebo tajných služieb nemusia váhať a môžu ihneď zlikvidovať teroristov a ozbrojencov. Podčiarkol, že ak budú vo veľkom  ohrození života, vtedy, samozrejme, sa nemusia snažiť za každú cenu zajať teroristov živými...

No a práve táto Putinova fráza poslúžila ako rozbuška, ktorá doslova vyhodila do vzduchu všetky západné média. Ako vždy, slova ruského lídra „tlmočili“ po svojom a označili to za priamu výzvu: všetkých nepriateľov Ruska treba bez milosti likvidovať... Iba niektorí triezvejší západní analytici položili otázku: a kde je problém – azda západné vojaci alebo príslušníci tajných služieb konajú inak v situácii ohrozenia?

Ale čo je dovolené bohovi... Napríklad, komentátor Fred Plytgen v relácii americkej televíznej stanice CNN prízvukoval, že Putin sa vyjadril až príliš tvrdo: „Bolo to bezpochyby veľmi tvrdé vyhlásenie. Treba si vziať do úvahy, pred akým publikom vystupoval ruský prezident – pred vojakmi, príslušníkmi tajných služieb, niektorí sa zúčastnili na ruskej kampani v Sýrii, majú veľké skúsenosti,“ podčiarkol americký novinár.

Vysvetlil, prečo, podľa neho, Putin pritvrdil: v súčasnosti ho veľmi zaujímajú otázky bezpečnosti v krajine, veď budúci rok v Rusku sa uskutočnia dve významné masové udalosti – prezidentské voľby a majstrovstva sveta vo futbale. Preto, podľa amerického novinára, Vladimír Putin venuje zvýšenú pozornosť bezpečnosti.

Západné média, čo sa týka Ruska, často robia komára zo somára, alebo, ako hovorievajú v samotnom Rusku, slona z muchy. Niektorí ruskí vojenskí a bezpečnostní analytici stručne reagovali na rozruch u „západných susedov“, poukázali práve na to, že Putin iba pripomenul štandardné pravidla hry vo vojne proti terorizmu a požiadal príslušníkov bezpečných síl, aby zbytočne neriskovali vlastné životy, keď nie je to nutné. Podobne pracujú bezpečnostné jednotky v USA, Nemecku, Izraeli, Veľkej Británie a pod. Preto považujú rozruch v „západnom mravenisku“ za úplne zbytočný.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(32 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1113x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1038x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1851x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,