asfasdf ×

NázorObčana.sk

Západné média vystrašil výrok Vladimíra Putina: „Zajatcov nebrať!“

 Aktuality

Viacerých západných politikov, analytikov a média ohromil a znervóznil výrok ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý označili za veľmi tvrdý a nebezpečný. Varujú, že Kremeľ nebezpečne pritvrdzuje svoju politiku. Čo sa vlastne stalo?

30 December
2017 20:49:12

 

Foto: Kremlin

Tesne pred Silvestrom Vladimír Putin vystúpil na slávnostnom novoročnom stretnutí  príslušníkov Ozbrojených síl, záchranných, bezpečnostných a tajných služieb. Porozprával o celkovej situácii v krajine a vo svete. Výbuch v Petrohrade 27. decembra označil za teroristický čin. Vyhlásil, že proti terorizmu treba bojovať všetkými spôsobmi, samozrejme, v rámci zákona, ale predsa tvrdo a nekompromisne.

Poukázal na to, že treba sa snažiť zajať ozbrojencov a teroristov, aby sa cez nich podarilo  dostať k ich vodcom, organizátorom a „sponzorom“ teroristických činov. Zdôraznil však, že v prípade ohrozenia života príslušníkov Ozbrojených síl alebo tajných služieb nemusia váhať a môžu ihneď zlikvidovať teroristov a ozbrojencov. Podčiarkol, že ak budú vo veľkom  ohrození života, vtedy, samozrejme, sa nemusia snažiť za každú cenu zajať teroristov živými...

No a práve táto Putinova fráza poslúžila ako rozbuška, ktorá doslova vyhodila do vzduchu všetky západné média. Ako vždy, slova ruského lídra „tlmočili“ po svojom a označili to za priamu výzvu: všetkých nepriateľov Ruska treba bez milosti likvidovať... Iba niektorí triezvejší západní analytici položili otázku: a kde je problém – azda západné vojaci alebo príslušníci tajných služieb konajú inak v situácii ohrozenia?

Ale čo je dovolené bohovi... Napríklad, komentátor Fred Plytgen v relácii americkej televíznej stanice CNN prízvukoval, že Putin sa vyjadril až príliš tvrdo: „Bolo to bezpochyby veľmi tvrdé vyhlásenie. Treba si vziať do úvahy, pred akým publikom vystupoval ruský prezident – pred vojakmi, príslušníkmi tajných služieb, niektorí sa zúčastnili na ruskej kampani v Sýrii, majú veľké skúsenosti,“ podčiarkol americký novinár.

Vysvetlil, prečo, podľa neho, Putin pritvrdil: v súčasnosti ho veľmi zaujímajú otázky bezpečnosti v krajine, veď budúci rok v Rusku sa uskutočnia dve významné masové udalosti – prezidentské voľby a majstrovstva sveta vo futbale. Preto, podľa amerického novinára, Vladimír Putin venuje zvýšenú pozornosť bezpečnosti.

Západné média, čo sa týka Ruska, často robia komára zo somára, alebo, ako hovorievajú v samotnom Rusku, slona z muchy. Niektorí ruskí vojenskí a bezpečnostní analytici stručne reagovali na rozruch u „západných susedov“, poukázali práve na to, že Putin iba pripomenul štandardné pravidla hry vo vojne proti terorizmu a požiadal príslušníkov bezpečných síl, aby zbytočne neriskovali vlastné životy, keď nie je to nutné. Podobne pracujú bezpečnostné jednotky v USA, Nemecku, Izraeli, Veľkej Británie a pod. Preto považujú rozruch v „západnom mravenisku“ za úplne zbytočný.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(32 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius
,