asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Tadžikistane parlament schválil novelu zákona o trestnom stíhaní „dospelých detí“, ktorí odmietajú sa postarať o svojich rodičov

 Aktuality

Parlament Tadžikistanu schválil zmeny v Trestnom zákonníku krajiny, v súlade s ktorými sa sprísnila trestná zodpovednosť pre tých ľudí, ktorí sa odmietajú postarať o svojich rodičov nachádzajúcich sa v pokročilom veku.

31 December
2017 20:06:39

Foto: Facebook


Tadžické zákony v tejto oblasti vždy boli prísnejšie, ako naše, európske. Predtým za podobné priestupky, ktoré sú v tejto ázijskej republike porovnateľné s trestným činom, vinníka mohli poslať na nútené práce od 120 do 180 hodín, alebo na prísnejšie strážené nútené práce na obdobie do dvoch rokov, alebo dokonca do väzenia – tiež na obdobie do 2 rokov.

Tadžické média uvádzajú, že v ostatných rokoch kvôli zhoršujúcej sa hospodárskej a sociálnej situácii ľudia sa čoraz menej starajú o svojich rodičov, ktorí sú v pokročilom veku. Preto mnohí z nich sa stále častejšie obracajú na súd, aby získali aspoň alimenty od svojich detí.

Bahtovar Safarov, člen parlamentnej komisie pre legislatívu a ľudské práva, povedal pre média, že bol pozmenený bod č. 2 článku 178 Trestného zákonníka Tadžikistanu o odmietaní starostlivosti o práceneschopných rodičov. Podčiarkol, že trestná sadzba bola zvýšená a vinníci sa môžu dostať do väzenia až na obdobie do 3 rokov.


Miestne média pripomínajú, že vlani do ústavy Tadžikistanu bol zaradený bod o tom, že plnoletí a práceschopní deti sú zodpovední za starostlivosť a sociálne zabezpečenie svojich rodičov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,