asfasdf ×

NázorObčana.sk

Putinove tromfy: Číňania sú nadšení ako Rusko odporuje Západu

 Aktuality

Novinár čínskeho listu Li Gao-chao komentuje vnútro-ekonomickú i zahranično-ekonomickú situáciu Ruska a uvádza aké tromfy drží v ruke prezident Vladimír Putin.

31 December
2017 20:08:56

 

Foto: Kremlin

Rusko, podľa neho, za ostatných šesť rokov dokázalo ustáť finančnú krízu, západné sankcie, devalváciu rubľa a razantné zmeny cien ropy. Navyše po všetkých týchto prekážkach a po prijatí protikrízových opatrení ruské hospodárstvo predviedlo mohutný odpor. Ukazovatele v ostatných rokoch registrujú stabilný rast, osobitne to vidieť na makroúrovni, čo znamená obnovenie stavu hospodárstva Ruska.

Podľa guvernérky Ústrednej banky RF Elviry Nabullinovej rast ruského hospodárstva za rok 2017 bude 1,8 %, a ministerstvo ekonomického rozvoja hovorí o 2,3 %.

Okrem ruských predstaviteľov, pozitívnu dynamiku vývoja v Rusku registruje aj svetové spoločenstvo. V správe Departmentu pre hospodárske a sociálne otázky OSN sa hovorí, že Rusko už v plnej miere prekonalo ekonomickú recesiu. Pozitívna predpoveď sa nachádza aj v správe Svetovej banky z novembra 2017. Finančníci tvrdia, že rast v Rusku bude pokračovať minimálne dva roky a vnútorná spotreba za toto obdobie sa stane zárukou zvýšenia HDP.

Vladimír Putin nazval končiaci sa rok úspešným, pretože štát nielen prekonal recesiu, no zároveň vstúpil do fázy stabilného rastu a rozvoja. Rusko, okrem toho, že môže vyhrať na exporte ropy, cena ktorej pokračuje v raste, má aj ďalší tromf. Sú ním majstrovstvá sveta vo futbale. Špecialisti Svetovej banky tvrdia, že za obdobie šampionátu výdaje ruských i zahraničných spotrebiteľov značne narastú, čo naštartuje komerčnú činnosť v mestách, kde sa budú hrať jednotlivé zápasy.

Podľa predbežných odhadov fanúšikovia z celého sveta prinesú do ruskej pokladnice najmenej 3 mld. dolárov. Šampionát sa tiež stane pôvodcom vzniku nových pracovných miest a vzpruhou obnovy hospodárstva. 

Podľa inforeactor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(24 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1113x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1040x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1851x 👤eugenius
,