„V priebehu novoročných osláv pod názvom „Welcome 2018“ v Berlíne boli, bohužiaľ, zistené prípady sexuálneho obťažovania. Podobné správanie sa nebudeme tolerovať! Podozriví boli zadržaní...“
Foto: Screenshot Twitter
Podobnú správu na svojej stránke v Twitteri zverejnilo vedenie polície nemeckého hlavného mesta. Berlínska polícia nespresnila, koľko sexuálnych útokov sa presne odohralo, koľko sťažností podali svedkovia alebo poškodení a koľko osôb bolo zadržaných. Taktiež zatiaľ nezverejnila podrobnosti sexuálnych útokov odvolávajúc sa na vyšetrovanie, ktoré sa iba začalo. Potvrdila však správy nemeckých médií, že v predvečer osláv polícia posilnila svoje hliadky v nemeckých mestách, hlavné, pochopiteľne, v Berlíne.
Nemecké média v tejto súvislosti prízvukovali, že odvtedy, čo migranti začali masovo prichádzať do EÚ, bezpečnostná situácia sa dosť zhoršila. Jedným z najväčších problémov sú sexuálne útoky prisťahovalcov moslimov voči ženám. Média pripomenuli, že pred 2 rokmi v Kolíne nad Rýnom migranti napadli obrovské množstvo žien. Polícia v ten deň prijala vyše 700 oznámení o sexuálnom obťažovaní, bitkách a krádežiach. Svedkovia a novinári potvrdili, že všetky útoky spáchali prisťahovalci z Afriky a Blízkeho východu. Nemecká verejnosť žiada, aby nemecké orgány a polícia podnikli tvrdé účinne opatrenia, aby už konečne zastavili sexuálne útoky migrantov a zabezpečili bezpečnosť nemeckých žien.