asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Potkany opúšťajú loď“ alebo prečo ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov a expremiér Arsenij Jaceňuk rýchlo predali podiely v televízii?

 Aktuality

Ukrajinská verejnosť má ďalší dôvod na špekulácie a komentáre: minister vnútra Arsen Avakov a expremiér Arsenij Jaceňuk dosť náhle a nečakane predali svoje podiely v televíznej stanice Espreso TV. Prečo to urobili práve teraz?..

02 Január
2018 17:27:09

 

Foto: Facebook

Kým Arsenij Jaceňuk „diplomaticky“ mlčí, Arsen Avakov, ktorý si jasne uvedomuje, že túto záležitosť by sa nedalo dlhšie utajovať, pokúsil sa vysvetliť na svojom portálu, prečo predal svoj podiel v televízii.

„Skutočne kanál, ktorý existuje od revolučných udalostí r. 2013, bol pre nás veľmi dôležitý a zahral svoju úlohu v informovaní o udalostiach v priebehu týchto nejednoduchých rokov. Ale my sme sa spolu s Arsenijom rozhodli, že predáme svoje podiely v Espreso TV, aby nik nešpekuloval o politickej angažovanosti televíznej stanice a aby sa televízia mohla úspešne rozvíjať ďalej,“ napísal Avakov.

„Americká spoločnosť zo štátu New York Atmosphere Entertainment, Inc., ktorá sa zaujíma o mediálny biznis na Ukrajine, si kúpila 70 percent našich podielov. Všetko to uvediem v elektronickej deklarácii, ktorú vyplním spolu s výsledkami r. 2017. Uvedomujem si verejný záujem o danú záležitosť, ako aj záujmy politikov, ktorí sa na zmluve zúčastňujú, ako aj to, že zmluva sa týka televíznej stanice, preto kľúčové parametre zmluvy prezradím už teraz,“ zdôraznil Arsen Avakov.

„Za 40% podiel v televíznej spoločnosti v súlade s „bielou a úplne priezračnou“ zmluvou, ktorá sa realizovala prostredníctvom americkej a ukrajinskej banky, moja manželka dostala na účet v ukrajinskej banke 1 953 708 amerických dolárov. Podľa dohody máme zaplatiť bežné odvody (18%) a vojenské odvody (1,5%) – teda do štátneho rozpočtu zaplatíme približne 9,7 milióna hrivien,“ prezradil Avakov.

Ukrajinské média iba začínajú komentovať túto transakciu, ktorú uskutočnil Avakov a Jaceňuk. Drvivá väčšina komentátorov sa pýta, prečo sa títo dvaja tak poponáhľali s predajom svojich podielov, prečo odchádzajú z ukrajinských podnikov – čo to všetko znamená a, hlavné, čo sa pripravuje a čo sa udeje v najbližšom období na Ukrajine, ak, ako napísalo zopár komentátorov, „potkany opúšťajú loď?“..  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,