asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský generál Igor Romanenko vyhlásil, že Krymský most neodolá ukrajinským raketám

 Aktuality

Ukrajinský generálporučík v zálohe Igor Romanenko, ktorý v r. 2006-2010 pôsobil vo funkcii zástupcu náčelníka Generálneho štábu Ukrajiny, vyhlásil, že Krymský (bývalý Kerčský) most je zraniteľný voči raketovým, leteckým a pozemným útokom.

05 Január
2018 17:51:06

 

Foto: Facebook

To je skutočne geniálny objav ukrajinského generála! No povedzte, milí čitatelia, poznáte nejaký most na svete, ktorý nie je zraniteľný voči raketovým, leteckým a pozemným útokom?.. Otázka ani nestojí tak, či ten alebo iný most je alebo nie je zraniteľný voči raketám – pretože sú všetky zraniteľné, ale otázka by mala znieť tak, či sa ukrajinské letectvo a rakety  dostanú bližšie ku Krymskému mostu? Presne ten názor majú, napríklad, aj na Kryme. 

„Ukrajinské úrady vedia vydávať iba nepriateľské vyhlásenia. A v tom čase ukrajinský režim už niekoľko rokov vedie vojnu proti vlastnému ľudu,“ oponoval generálovi Romanenkovi   poslanec Krymského parlamentu Vladislav Ganžara. Prízvukoval, že „Krym je to lietadlová  loď v oblasti Čierneho mora, čo sa týka bezpečnosti, a Krymský most bude dokončený  napriek všetkým snom kyjevskej vlády...“


Reagoval aj prvý podpredseda Výboru Rady federácie pre obranu a bezpečnosť Štátnej dumy Ruska Franz Klincevič. Podčiarkol, že Krymský most je to predovšetkým civilná stavba a v žiadnom prípade nie je to vojenský objekt. Zdôraznil, že v prípade útokov Rusko, pochopiteľne, bude brániť tento strategický objekt. Zástupca predsedu toho istého výboru Rady federácie Jurij Švytkin poukázal na to, že predstavitelia armády cudzích štátov by sa vôbec nemali vyjadrovať na margo Krymského mostu, pretože nemá nič spoločné s armádou, je to civilný objekt, ktorý má slúžiť predovšetkým ku zlepšeniu kvality života obyvateľov.


Odznela odozva aj z Kremľa. Alexej Puškov označil vyhlásenie ukrajinského generála o zraniteľnosti Krymského mosta voči raketám najväčšou hlúposťou roka. Napísal o tom aj na svojej stránke v Twitteri: „Vyhlásenie o zraniteľnosti Krymského mosta je to hlúposť roka – a zasadla v hlave ukrajinského exvojaka, ako aj v hlavách kyjevských stratégov...“

Poslanec ruského parlamentu a obyvateľ Krymu Ruslan Baľbek spojil toto, podľa jeho slov, choré vyhlásenie ukrajinského generála s tým, že Spojené štáty schválili dodávky letálnych zbraní pre Ukrajinu.

„Krymský most bude nezdolateľnou prekážkou pre ukrajinské letectvo. Po prvé, pretože Ukrajina nemá vysoko profesionálnych letcov, a po druhé, že Ukrajina nemá ani vojenské letectvo,“ vyhlásil riaditeľ ruského Centra pre výskum spoločenských problémov národnej bezpečnosti, vojenský expert Alexander Žilin. „Keby si tento ukrajinský generál nasadol do lietadla a priblížil sa ku Krymskému mostu, a vlastne ku hociktorému mostu, hneď by pochopil, že trafiť most s veľkej výšky – tak, aby to lietadlo nezostrelili systémy protivzdušnej obrany – je prakticky nemožné. Bolo by to rovnako, ako trafiť kameňom niť z 5-metrovej výšky,“ podčiarkol.

„Ukrajina nemá vysoko profesionálnych letcov. A ani nikdy mať nebude: aby pripravila pilota príslušným spôsobom, letec by mal uskutočniť 120 – 150 letov ročne. Ale táto okupačná vláda nikdy neinvestuje príslušné peniaze na prípravu letcov,“ zdôraznil vojenský expert Alexander Žilin.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 740x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1317x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1295x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1138x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,