asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec obvinil Natáliu Poklonskuju, že ju nezbavili občianstva Ukrajiny. Poklonskaja mu odporučila, aby si hlbšie schoval svoj americký pas

 Aktuality

Poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Sergej Leščenko obvinil bývalú prokurátorku Krymu a v súčasnosti poslankyňu ruskej Štátnej dumy Natáliu Poklonskuju z toho, že ju Štátna migračná služba Ukrajiny... nezbavila ukrajinského občianstva.

07 Január
2018 18:43:57

 

Foto: Facebook

Niektoré ukrajinské provládne média síce opatrne reagovali na výroky Leščenka a poznamenali, že vlastne Poklonskaja za to ani nemôže, že ju nezbavili ukrajinského občianstva, pretože to mali urobiť ukrajinské orgány, ale Leščenko v relácii televíznej stanice NewsOne obvinil Poklonskujú navyše ešte aj z toho, že porušila zákony Ukrajiny o zákaze dvojitého občianstva...

V relácii vysvetlil, že Štátna migračná služba Ukrajiny poslala odpoveď na jeho oficiálny list a vysvetlila, že... rezort nemá oficiálne potvrdenie o tom, či treba alebo netreba skúmať otázku, či má alebo nemá Poklonskaja dvojité občianstvo. Leščenko počas relácie hádzal hromy – blesky na adresu Štátnej migračnej služby Ukrajiny: „Tam nemajú údaje o tom, či Poklonskaja stratila alebo nestratila ukrajinské občianstvo! Nemajú vedomosti o tom, že porušila zákony Ukrajiny, ktoré zakazujú dvojité občianstvo!“ dodal.

Pochopiteľne, na ďalšiu ukrajinskú „kauzu“ musela reagovať aj samotná „aktérka“ Natália Poklonskaja. „Som ohromená tou starostlivosťou, tou pozornosťou a tou snahou, ktorú prejavujú poslanci Najvyššej rady Ukrajiny, ktorí sa strašne nechcú so mnou rozlúčiť,“ ironicky povedala v rozhovore pre ruské média.

„Čo sa týka poslanca Leščenka, odporučila by som mu, aby predtým, ako bude riešiť moje záležitosti a moje občianstvo, najprv by vyriešil svoje vlastne problémy s ukrajinským občianstvom a svojim americkým pasom – nech ho radšej schová hlbšie,“ poradila Natália  Poklonskaja.

Na otázky novinárov a prosby, aby si posvietila na túto kauzu vyhlásila, že má iba jediné občianstvo – ruské. „Veď vlastne vo svojej odpovedi poslancovi Leščenkovi Štátna migračná služba Ukrajiny povedala čistú pravdu: ani ja, ani obyvatelia Krymu zákony o občianstve neporušili. Ako prokurátorka vyhlasujem, že zákon bol porušený ľuďmi, ktorí zorganizovali štátny prevrat na Ukrajine v r. 2013 – 2014,“ napísala na svojej facebookovej stránke.

Pripomenula, že sa obyvatelia Krymu presne v súlade so zákonom vzdali ukrajinského občianstva a na základe referenda v r. 2014 získali ruské občianstvo. Preto nemajú ani ukrajinské, ani dvojité občianstvo, ale iba ruské.

„Poslancovi, ktorý sa tak stará o moje občianstvo, poviem, že národy Ruska a Ukrajiny sú neoddeliteľné. My sme jeden národ, ktorý celé stáročia žil spolu! Poradím viacerým poslancom Najvyššej rady Ukrajiny, aby radšej vyriešili, čo majú robiť s ich americkým občianstvom,“ podčiarkla v závere Natália Poklonskaja.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 498x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 822x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1400x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1080x 👤eugenius
,