asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vo Veľkej Británii vydali „ženskú“ Kamasutru. Kniha sa rýchlo predáva

 Aktuality

Britské vydavateľstvo The Folio Society vydalo novú verziu Kamasutry, prezentovalo trochu iný pohľad na všeobecnú známu knihu. Vydavatelia sa pochválili, že tento raz predstavujú ženský pohľad na milostné útechy.

14 Jún
2018 13:53:33

Nie je náhodou aj to, že ilustrovala túto knihu tiež žena. O tejto novinke informoval britský denník Daily Mail.

„Ženskú“ Kamasutru vytlačili zatiaľ v obmedzenom náklade – iba 750 exemplárov. Cena jednej knihy je 395 britských libier (cca 450 eur). Hneď od uvedenia na trh sa začala rýchlo predávať. Vydavatelia uviedli, že táto kniha je určená predovšetkým pre mladú generáciu. Podčiarkli, že ju po prvý raz v histórii ilustrovala žena – americká maliarka Victo Ngaiová, ktorá žije v Los Angeles.

Je známa predovšetkým svojimi obrázkami pre detské knihy, získala veľa ocenení v oblasti umenia a dizajnu. Pre média povedala, že sa snažila, ako podčiarkla, „priniesť ženskú perspektívu do starodávnej knihy.“ Vydavatelia vyhlásili, že táto kniha obsahuje tie najlepšie obrázky, ako všetky predošlé vydania tejto Kamasutry.

„Keď sa znova pozerám na moje vlastné obrázky v tejto knihe, uvedomujem si, že inštinktívne som maľovala z pohľadu žien. Napríklad, viaceré obrázky sú vytvorené tak, že čitateľ musí postaviť seba na miesto ženy, v tom čase, keď text odzrkadľuje patriarchálne vzťahy tých starých čias,“ vysvetlila Victo Ngaiová.

Dodala pre média, že sa snažila zachovať erotickú stránku knihy, ale snažila sa do nej priniesť elementy elegancie. Namiesto otvorene sexuálnych obrázkov maliarka preferovala, ako povedala, pohybovanie sa medzi citovým a mentálnym vzťahom voči sexualite.

Britské média pripomenuli, že vydavateľstvo The Folio Society vzniklo v r. 1947 a sa špecializuje, podľa slov vedenia podniku, na vydávaní „mimočasovej literatúry.“ Knihy tohto vydavateľstva sú známe vycibreným dizajnom a estetickým vzhľadom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 920x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 724x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 824x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1152x 👤eugenius
,