asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina sťahuje vojská ku hranice NATO, maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó hovorí o nepríjemnom prekvapení

 Aktuality

Hlava maďarského rezortu diplomacie Péter Szijjártó komentoval správy v médiách a na sociálnych sieťach, že Ukrajina sťahuje vojská k maďarskej hranice. Počas 73. Valného zhromaždenia OSN že je to dosť prekvapivá informácia.

29 September
2018 21:55:57

Povedal, že Kyjev posiela vojská nielen k maďarskej hranice, ale fakticky ku hranice NATO. Na otázku novinárov, prečo to Kyjev robí, Péter Szijjártó iba pokrčil ramenami: „Neviem, načo to Kyjev robí. Treba sa opýtať vedenie Ukrajiny...“

Na sociálnych sieťach sa objavili viaceré videá, na ktorých je vidno, ako ukrajinská vojenská technika smeruje z centrálnych oblastí krajiny do Zakarpatskej oblasti /Podkarpatskej Rusi/. Veliteľstvo ukrajinskej armády poprelo správy, že sa vojská sťahujú k maďarskej hranice. Uviedlo, že sa nepripravujú ani žiadne vojenské cvičenia. Pohyb ťažkej vojenskej techniky smerom na západ na Generálnom štábe ukrajinskej armády vysvetlili tým, že v Zakarpatskej oblasti bude obnovený vojenský pluk, ktorý bol predtým zrušený.

Ukrajinské média pripomínajú, že v priebehu posledného roka vzťahy medzi Budapešťou a Kyjevom sa prudko zhoršili. Najprv vypukol škandál kvôli tomu, že Kyjev prijal nový zákon o vzdelaní, v súlade s ktorým sa razantne znížilo vyučovanie v jazykoch národnostných menšín. Na oplátku maďarské orgány začali hromadne rozdávať maďarské pasy ukrajinským Maďarom žijúcim v Podkarpatskej Rusi.

V ostatných dňoch vzájomné útoky na oboch stranách sa ešte viac zintenzívnili a situácia sa zhoršila. Prokuratúra Zakarpatskej oblasti Ukrajiny kvôli rozdávaniu maďarských pasov začala trestné stíhanie. A nie hocijaké: ako uviedli média, „ukrajinská prokuratúra vyšetruje prípad vlastizrady“... Ukrajinský poslanec Ivan Vinnik obvinil Maďarsko, že rozpútalo humanitárnu agresiu proti Zakarpatskej oblasti Ukrajiny. Na druhej strane maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó vyhlásil, že ukrajinský prezident Petro Porošenko podporuje štátnu protimaďarskú politiku.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 870x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1453x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1404x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1235x 👤eugenius
,