asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 Aktuality

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... organizácie nepokojov a demonštrácií „žltých viest“ vo Francúzsku.

12 December
2018 19:27:49

Najprv tieto obvinenia odzneli /už klasicky/ z Londýnu a Parížu a hneď na to aj z /ako inak?/ Kyjevu. Bezpečnostná služba Ukrajiny tiež obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ Paríži: našla stopy činnosti ruských rozviedok FSB a GRU.

Ako jeden z dôkazov uviedla ukrajinská tajná služba fotografie z Parížu, na ktorých sú dvaja muži v žltých vestách rozprestreli vlajku Doneckej ľudovej republiky. Túto fotografiu SBU, ako dôkaz, používa na svojej facebookovej stránke viac razy. SBU to považuje za zjavný dôkaz toho, že „žlté vesty“ do ulíc Parížu vyhnali práve ruské tajné služby. A keďže podobné protesty vznikajú aj v iných európskych krajinách, SBU prirodzene vidí aj v tom „ruku Kremľa“. Služba bezpečnosti Ukrajiny tieto súvislosti komentuje pomerne originálne.


„Medzinárodné kordóny nie sú prekážkou pre ruskú hybridnú agresiu. Špinavými metódami Kremeľ ruinuje európsku stabilitu, pretože v nej vidí hrozbu pre seba,“ prízvukuje šéf SBU Vasiľ Gricak. Ďalej SBU uvádza, že v ostatných rokoch Moskva sa snažila kontrolovať európske spoločensko-politické štruktúry.

„Každoročne sa na území Ruska za bezprostrednej organizačnej a finančnej pomoci ruských tajných služieb konajú konferencie lídrov pravicových strán Európy, medzinárodné konzervatívne fóra, schôdzky „globálnej revolučnej aliancie“, na ktorých ideológovia „ruského sveta“ Alexander Dugin, Sergej Glazjev a iní vyzbrojujú zahraničných predstaviteľov teóriou zvrhnutia európskych demokracií prostredníctvom sily,“ uvádza Služba bezpečnosti Ukrajiny.

SBU spája všetko, čo sa deje v Doneckej ľudovej republike s udalosťami vo Francúzsku a tvrdí, že vo všetkom má prsty Moskva a ruské tajné služby organizujú nepokoje nielen vo Francúzsku, ale aj v Belgicku, Nemecku, Španielsku, Bulharsku a iných štátoch.

Celý text si môžete pozrieť na stránke SBU Ukrajiny:

https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/photos/a.1539443172952349/2282891171940875/?type=3

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 666x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 778x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,