asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 Aktuality

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že je šokovaný tým, že sa v uliciach jeho mestečka objavili dobrovoľné hliadky vytvorené z obyvateľov mesta.

04 Január
2019 09:16:32

Samotní obyvatelia vytvorili svojráznu domobranu a rozhodli sa chrániť seba a ďalších obyvateľov pred migrantmi, ktorí stále útočia. Ako prízvukujú nemeckí novinári, poslednou kvapkou bola epizóda, keď iba pred pár dňami, tesne pred novoročnými sviatkami, štvorica opitých mladých Arabov mlátila obyvateľov Ambergu vo viacerých uliciach. Štyria opití mladici vo veku 17 – 19 rokov, ktorí pochádzajú z Afganistanu, Sýrie a Iránu, len tak sa fľakali v historickom centre mestečka a v okolí hlavnej stanice a všade napádali okoloidúcich.

Zbili dvanásť ľudí a tento počet mohol byť aj väčší, ale predsa páchateľov spacifikovala polícia. Mladí opití Arabi kládli odpor aj príslušníkom zákonu a skončili na policajnej stanice. Niektorí obyvatelia sa rozhodli, že budú brániť seba a svojich blízkych pred moslimskými násilníkmi. Nemecké média však prízvukujú ten fakt, že tieto hliadky vytvorili pravicoví radikáli, aj keď uznávajú, že bola to logická reakcia na vyčíňanie migrantov. Portál Mittelbayerische Zeitung o tom informoval aj primátor Ambergu Michael Cerny.

Hneď po novoročných sviatkoch, už 2. januára, nemecký minister vnútra Horst Seehofer vyzval sprísniť migračnú legislatívu. „Osoby, ktoré žiadajú o azyl, ale pritom páchajú trestné činy, mali by ihneď opustiť našu krajinu,“ zdôraznil minister.

Nemecká vláda tiež odsúdila prípady útokov na obyvateľov nemeckých miest. „V Nemecku nie je miesto pre extrémizmus a netolerantnosť, a to nezávislé od toho, ktorá strana prejavuje tento extrémizmus a netolerantnosť,“ vyhlásila zástupkyňa tlačového tajomníka nemeckej vlády Martina Fietzová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(23 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 667x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 528x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 779x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,