asfasdf ×

NázorObčana.sk

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 Aktuality

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam séria veľkolepých pestrofarebných, doslova ohnivých novoročných predstavení pre deti.

07 Január
2020 08:57:28

Novoročná rozprávka v podaní bajkerov je to grandiózne motoristické šou s unikátnymi svetelnými efektmi. Podľa scenára, viacerí hrdinovia ruských ľudových rozprávok pomáhajú Ivanovi Cárovičovi oslobodiť Hadom unesenú jeho nevestu Vasilisu. V celom predstavení panuje patriotický slovanský duch.

Ako pre médiá porozprávali organizátori ohnivo-motoristickej šou, špeciálne pre toto predstavenie zložili nové básne, hudbu a piesne /podobná šou pre deti Noční vlci organizujú už viac rokov a vždy potešia divákov originálnymi novinkami/. Dekorácie špeciálne pre tieto novoročné predstavenia pripravovali takmer celý rok.

V rozprávke sa ospevujú večné hodnoty: rodná krajina, rodná zem, domov, rodina, priatelia, pravda, česť, dobro, dobroprajnosť. Hlavní hrdinovia hovoria o patriotizme a o sile ruského a slovanského duchu. „Rozprávka je to navyše ešte aj symbol. Prirodzene, je o výzvach, ktorým čelí naše milované Rusko. Samozrejme, v rozprávke je prítomný aj novoročný príbeh, aj ruský duch v priamom zmysle tohto slova,“ podčiarkol pre médiá vodca Nočných vlkov Alexander Zaldostanov – Chirurg.

Na tieto predstavenia, ktoré odštartovali hneď na začiatku tohto roka, konajú sa každý deň a  potrvajú do 18. januára, prichádzajú tisíce ľudí, hlavne, pochopiteľne, rodiny s deťmi. Počas celého predstavenia sú diváci v napätí, ale najväčší dojem majú zo záverečnej časti, na ktorej sa zúčastňujú „lietajúci motocyklisti“.

Krátku reportáž si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,