asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zatočte s jarnou únavou.

 Aktuality

Jarná únava - cítite sa unavený, bez energie, do ničoho sa Vám nechce? Detoxikujte si organizmus prostredníctvom byliniek, choďte do prírody a budete sa cítiť ako znovuzrodený. Zopár rád ako sa popasovať s jarnou únavou.

22 Marec
2015 14:02:34

       V práci podávate pracovné výkony blízke bodu mrazu, ste vyčerpaní, depresívni. Tak to Vás postihla jarná únava. Váš organizmus Vás intenzívne žiada, aby ste ho detoxifikovali. To znamená, aby ste v organizme naštartovali proces odstránenia škodlivých látok z tela, ktoré sa v ňom hromadia pôsobením vonkajších vplyvov.Ktoré toxíny nás ohrozujú? Sú to lieky, drogy, potraviny, toxíny zo životného prostredia, emočné toxíny vznikajúce pri záťažových psychických stavov. Existuje niekoľko spôsobov ako detoxikáciou pomôcť nášmu telu vysporiadať sa s vylúčením toxických látok. Jednou z nich je pôst, ktorý je však mierne drastický a pre ľudí v zrelom veku môže byť aj nebezpečný, alebo zbytočne stresujúci. Iné detoxikačné postupy sa radia k prirodzeným a využívajú prírodné prostriedky, vďaka čomu ich môžete realizovať aj sami doma.

Bylinková kúra na jar

       V prírode existuje veľa byliniek, ktoré Vám v boji s jarnou únavou pomôžu. Najznámejšie a najúčinnejšie sú cesnak medvedí a žihľava dvojdomá.
     Cesnak medvedí vám dodá vitamín C, sírne zlúčeniny, vyčistí žalúdok, črevá a krv, žlčník, pečeň. Máte problém s vysokým krvným tlakom, tak si pomôžte touto bylinkou, ktorá krvný tlak znižuje.. Oktrem toho pôsobí proti nespavosti, proti závratom, proti hučaniu v ušiach, tlaku v hlave či dokonca zabraňuje kôrnateniu ciev.Jeho listy sa zbierajú v apríli a máji, pred kvitnutím a používajú sa iba čerstvé, pretože sušením sa z nich strácajú liečivé účinky. Cesnak medvedí odporúčame počas sezóny konzumovať každý deň.


     Žihľava dvojdomá a najmä jej jarné výhonky obsahujú veľa chlorofylu, vitamínu B1, B2, C, K1, provitamín A či železa, ktoré podporuje tvorbu červených krviniek. Pravidelne pite žihľavový čaj, ktorý si môžete ochutiť medom. Ak ste na prechádzke v prírode nazbierajte si mladé lístky žihľavy dvojdomej , z ktorej si môžete doma pripraviť zdravú  žihľavovú šťavu, ktorá vydrží v chladničke aj niekoľko dní. Ako na to? Mladé lístky tejto byliny rozmixujte s trochou vody a odložte v uzatvorenej fľaške do chladu. Užívajte ju trikrát denne po čajovej lyžičke nalačno, najmenej dva týždne. Už po pár dňoch pocítite je blahodarné účinky. Znižuje obsah cukru v krvi, lieči zápaly močových ciest, podporuje činnosť hrubého čreva a práve preto je vhodný pri detoxikácii organizmu.

Celý deň iba voda - radikálny detox.

     Ak sa rozhodnete na jar si radikálne očistiť svoj organizmus vyskúšajte jednodňovú detoxikačnú kúru, kedy sa odporúča piť po celý deň iba čistú vodu, prípadne zeleninovú alebo ovocnú šťavu. Je však ťažšie ich zvládnuť. Ak sa necítite na takúto, hoci len krátku hladovku, radšej si rezervujte viacej času a urobte poriadok vo svojom organizme pomaly a postupne.Pokiaľ je Váš organizmus oslabený, tak do tejto kúry určite nechodte. 

Postupný detox.

Pomalšia detoxikácia síce trvá dlhšie, ale je k telu jemnejšia. Ideálne bude, ak uvedené zásady budete dodržiavať aspoň mesiac:

  • Ráno si aspoň krátko aspoň 10 minút zacvičte, predýchatje organizmus, rozohrejte svaly, preberte Váš organizmus do nového dňa.
  • Najdôležitejším jedlom bude pre vás obed, preto by mal byť čo najvýdatnejší.
  • Nevynechajte raňajky. Asi dvakrát za týždeň raňajkujte iba ovocnú šťavu.
  • Jedzte čo najviac čerstvej zeleniny, ovocia, strukovín, obmedzte údeniny a tučné mäso.
  • Pite veľa tekutín – minimálne 2,5 litra denne. Kombinujte čistú vodu, minerálnu vodu, obzvlášť dôležité sú čaje (zelený, zázvorový, lapacho,žihľavový) a ovocné šťavy.
  • Vynechajte alkohol,cigarety, znížte konzumáciu rafinovaného cukru.
  • Chodte na pravidelné prachádzky do prírody- je to balzam pre dušu aj telo.
  • Večerajte do 18-tej hodiny, potom už nejedzte nič.
  • Doprajte si dostatočný spánok vo vyvetranej miestnosti.

   Pri detoxikácii sa môže prechodne Váš stav  mierne zhoršiť, no pri takejto pozvoľnej očistnej kúre sa zhoršenie nemusí vôbec prejaviť. Výsledkom je prečistený organizmus, zvýšenie Vašej životnej energie, zhodenie nadbytočných kíl, zlepšenia Vašej pleti a omladnutie organizmu. A to Vám predsa stojí za malú námahu ! Alebo máte iný názor? Prekonejte pohodnosť a zvíťazte nad jarnou únavou. Tak čo, pustite sa do detoxu?

Foto: Profimedia

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

dadinka1967


Podobné články

,