asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kotvičník zemný a jeho účinky na zdravie

 Aktuality
  • Ako si chrániť zuby a udržať si ich zdravé?: S pribúdajúcimi rokmi stárne nielen naše telo, naša pokožka, ale odzrkadľuje sa to aj na našich zuboch. Zuby sa s pribúdajúcimi rokmi začnú viac kaziť, bolieť a je potrebné častejšie chodiť do zubných ambulancií....
  • Preventívna kolonoskopia dokáže odvrátiť až 83 percent úmrtí: Slovensko je spomedzi európskych krajín vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka na druhom mieste. Každý rok ju lekári diagnostikujú takmer štyrom tisíckam pacientov a viac ako dve tisícky ľudí na ňu zomiera. ...
  • Zregenerujte svoje unavené telo v termálnych kúpeľoch: Únava, ospalosť, bolesť svalov a kĺbov – jesenné obdobie prináša okrem krásne sfarbenej prírody aj tieto ťažkosti. Niet divu, že práve v tomto období pribúdajú ľudia, ktorých trápia depresie. Vo veľkej miere na to vplýva aj skoré stmievanie....
  • Pleť na jeseň: Poradíme vám, ako sa o ňu starať: Sychravé dni, mrazivé rána, ranné hmly a farebné lístie – aj toto sa nám spája s jeseňou. Jeseň je krásnym ročným obdobím, ktoré prináša veľké výkyvy v počasí, čo sa odzrkadlí nielen na našej nálade, ale aj na našej pokožke. ...
  • Prečo piť čaj Matcha namiesto kávy?: Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje....

Rastlina Tribulus terrestris, ako znie názov Kotvičníka zemného v latinčine, nesie plody pokryté ostrými tŕňmi. To je tiež dôvod, prečo sa volá aj prepichovací vinič. V lekárstve sa môžu používať ovocie, vňať, ale aj koreň.

18 Máj
2018 16:37:46

Kotvičník našiel využitie pri rôznych diagnózach od ekzémov cez zväčšenú prostatu až po sexuálne poruchy. To je dôvod, prečo ho obsahujú viaceré tabletky na erekciu a podporu sexuálneho života. Účinky Kotvičníka zemného na mužov sú pomerne známe. Veľa toho však ponúka aj ženám. Môže pozitívne ovplyvniť náladu, sexuálne zdravie a aj močový trakt. Chcete vedieť viac?

Zvyšuje libido

Sexuálnu túžbu môže zvýšiť Tribulus terrestris u mužov aj u žien. Vedci zistili, že pri dennom užívaní sa u mužov zvýšila sexuálna túžba až o 79 %. To je naozaj dobré číslo. U žien s nízkym libidom, ktoré užívali rastlinu počas 90 dní, sa túžba zvýšila o 67 %.

Kotvičník podľa jednej štúdie zvýšil sexuálnu túžbu u 49 z 50 účastníkov. Okrem toho môže stimulovať androgénne receptory v mozgu, vďaka čomu dokáže telo pozitívne reagovať na niektoré hormóny.

Dodáva energiu

Opäť ide o problém oboch pohlaví. Niekedy na človeka doľahne únava a nie a nie sa jej zbaviť. Ženy sú údajne nástrojom spoločnosti – okolo nich sa všetko krúti, im je všetko podriadené, ženy sú často spúšťačom. Uvedomili ste si niekedy, že žena je zvyčajne matkou, pracovníčkou, ženou v domácnosti a to všetko naraz a na plný úväzok? Nečudo, že jej niekedy môže dôjsť energia. Aj žena je len človek. Únava môže byť fyzická aj duševná.

Niektoré výskumy naznačujú, že Kotvičník zemný môže užívateľom poskytnúť väčší pocit energie, a to vďaka množstvu kyslíka, ktorý dodáva do buniek. Hoci to nenahradí zaslúžený odpočinok po dobre odvedenej práci, ženy vďaka tomu získajú vytrvalosť, ktorú potrebujú.

Zlepšuje náladu

Mnohé ženy vedia o náladovosti svoje, pritom sa netýka len ich, ale aj osôb v ich bezprostrednom okolí. Zmeny nálad môžu byť skutočne nepríjemným problémom, napriek tomu sa väčšina žien bráni pomoci.

Využiť pritom možno aj prírodné zdroje, akým je práve kotvičník. Rovnako ako káva dokáže aj Kotvičník zemný pozitívne ovplyvniť náladu, redukovať stres a úzkosť. Jeho účinky určite ocenia ženy, ktoré bojujú s viacerými úlohami naraz či s predmenštruačným syndrómom, ktorý je častým zdrojom náladovosti.

Chráni močové cesty

Tribulus terrestris je aj účinným diuretikom. Napomáha tak s čistením obličiek, so správnym fungovaním močového mechúra, pečene a močovej trubice. Tento čistiaci účinok sa pripisuje zvýšenej produkcii moču a zdravému fungovaniu obličiek. Uvoľňovanie tekutín môže mať za následok odstránenie toxínov, čo môže mať výrazný vplyv na náladu a energiu.

Ďalšie aj vedľajšie účinky

Bolesť v hrudníku, resp. angínu pectoris vám okrem sestričky z Kramárov môže pomôcť zmierniť práve Kotvičník zemný. Účinný je podľa niektorých výskumov aj pri atopickej dermatitíde. Pri určitých typov ekzémov môže v kombinácii s niektorými ďalšími bylinami zmierniť začervenanie kože.

Údajne aj rýchlejšie odbúrava alkohol, potláča depresie a podráždenosť, zvyšuje vitalitu a zlepšuje hormonálnu rovnováhu organizmu. Tiež rozpúšťa močové kamene, normalizuje zvýšenú krvnú zrážanlivosť a zvyšuje sekréciu žalúdočných štiav.

Diabetici, ktorí majú problém s udržaním normálnej hladiny cukru v krvi, Tribulus terrestris určite ocenia. K jeho účinkom totiž patrí aj znižovanie cukru v krvi.

Kotvičník zemný nie je škodlivý. Napriek tomu sa prejavili mierne vedľajšie účinky u niekoľkých jedincov – boli slabé a nie veľmi časté. Patrili k nim bolesti žalúdka, kŕče, hnačka, nevoľnosť, vracanie, ťažkosti so spánkom a u žien aj silné krvácanie počas menštruácie.

 

Zdroje:

www.impotent.sk/category/eroticky-magazin/produkty/

www.globalhealingcenter.com/natural-health/4-benefits-of-tribulus-terrestris-for-women/

www.healthline.com/nutrition/tribulus-terrestris

www.tadalafil.cz/tribulus-terrestris/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

JM


Podobné články

Preventívna kolonoskopia dokáže odvrátiť až 83 percent úmrtí

 

Slovensko je spomedzi európskych krajín vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka na druhom mieste....

📅25.10.2019 0 391x 👤eugenius

Zregenerujte svoje unavené telo v termálnych kúpeľoch

 

Únava, ospalosť, bolesť svalov a kĺbov – jesenné obdobie prináša okrem krásne sfarbenej prírody aj ...

📅10.10.2019 0 502x 👤PRclanky

Pleť na jeseň: Poradíme vám, ako sa o ňu starať

 

Sychravé dni, mrazivé rána, ranné hmly a farebné lístie – aj toto sa nám spája s jeseňou. Jeseň je...

📅10.10.2019 0 309x 👤PRclanky

Prečo piť čaj Matcha namiesto kávy?

 

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvali...

📅15.05.2019 0 881x 👤PRclanky

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,