asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo piť čaj Matcha namiesto kávy?

 Aktuality

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje.

15 Máj
2019 21:46:04

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje. Okrem množstva minerálov a minerálnych látok je Matcha bohatý na antioxidanty a polyfenoly, ktoré chránia pred srdcovými ochoreniami a rakovinou, poďme si však povedať ďalšie dôvody, prečo vymeniť kávu za Matcha čaj.

  1. Matcha oproti káve obsahuje „lepší kofeín“. Čo myslíme pod pojmom „lepší kofeín“ je, že kofeín, ktorý obsahuje káva zapríčiní v tele oveľa viac škody ako dobra. Káva Vám spôsobí prudký nárast adrenalínovej glukózy a zvýši inzulínovú hladinu v tele, čo spôsobuje nervozitu. Kofeín, ktorý je obsiahnutý v Matcha čaji prichádza pomalšie, napriek tomu Vás udrží v pokojnej bdelosti oveľa dlhšie- žiadny nárast adrenalínovej glukózy. 25mg kofeínu v čaji sa viaže na fytonutrienty (najmä L-theanín), ktorý spomaľuje absorpciu kofeínu v tele.
  2. Lepší dych. Každý, ktorý vypil aspoň jenu šálku vie, aký dych je po vypití kávy a o povlaku ani nehovoríme. Avšak Matcha Vám nespôsobí len lepší dych, ale je rovnako dobrý aj pre Vaše zuby. Zničí baktérie a povlaky, ktoré tvoria zubný kaz, nielenže budete mať lepší dych, ale je aj výborným pomocníkom  na každodennú ústnu hygienu. 
  3. Krajšia pleť. Vitamíny, minerály a antioxidanty obsiahnuté v Matcha pomáhajú ku krajšej pleti (akné, škrvny), okrem toho antibakteriálne vlastnosti v čaji dodávajú pleti prirodzený lesk. Už vieme, prečo Matcha čaj používali japonské ženy už po stáročia.
  4. Viac antioxidantov.  Zelený čaj aj Matcha je plný katechínov, flavonoidov a polyfenolov, najmä mocného epigalokatechínu galátu (EGCG), ktorý je spojený s mnohými zdravotnými výhodami, napríklad liečba mnohých chorôb, vrátane rakoviny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Antibakteriálne rúško zo sáčku do vysávača - návod

 

V čase koronavírusu veľa ľudí pocítilo nedostatok ochranných pomôcok, najmä rúšok na tvár, ktorým...

📅17.03.2020 0 1597x 👤admin

Ako si chrániť zuby a udržať si ich zdravé?

 

S pribúdajúcimi rokmi stárne nielen naše telo, naša pokožka, ale odzrkadľuje sa to aj na našich zuboch...

📅12.12.2019 0 706x 👤PRclanky

Preventívna kolonoskopia dokáže odvrátiť až 83 percent úmrtí

 

Slovensko je spomedzi európskych krajín vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka na druhom mieste....

📅25.10.2019 0 653x 👤eugenius

Zregenerujte svoje unavené telo v termálnych kúpeľoch

 

Únava, ospalosť, bolesť svalov a kĺbov – jesenné obdobie prináša okrem krásne sfarbenej prírody aj ...

📅10.10.2019 0 833x 👤PRclanky
,