asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako by sa dalo zabrániť kolapsu zdravotníctva – názor

 Aktuality
  • Objednanie k lekárovi pohodlne a rýchlo? Nemusí to byť fikcia: Dostať sa v našej krajine niekedy k lekárovi – špecialistovi je priam nadľudská úloha. Ak si chcete termín dohodnúť telefonicky, budete radi ak vám niekto vôbec zdvihne telefón a nie to ešte, aby ste si vyberali termín....
  • Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky: Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a minerálov. Veď máme k dispozícii množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, vďaka čomu si môžeme vyskladať naozaj pestrý a zdravý jedálniček....
  • Ako sa prejavuje skrátená uzdička a aké sú metódy jej liečby?: Ak je nejaký druh zdravotných problémov, s ktorými muži extrémne neradi chodia k lekárovi, potom to určite budú intímne problémy týkajúce sa milostného života. Medzi ne môže patriť aj problém so skrátenou uzdičkou....
  • Prečo je potrebná detoxikácia: Niekedy sa vám môže zdať, že nie je veľa dôvodov na to, aby ste sa celý deň cítili zle a na druhý deň sa ťažko prebúdzali. ...
  • Prečo je dobré pleť hydratovať?: Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydratáciu pleti. Hydratácia je pre pokožku dôležitá." a pod obrázkem tedy zbývající "Dostatok vlhkosti v pokožke je znakom nie len mladej a sviežej pokožky, ale aj vitálnej a zdravej pleti....

Prečo to čo popisujem v článku nikoho ešte nenapadlo? Naozaj ide tým vyššie postaveným o senzáciu a o vyvolávanie strachu, paniky medzi obyvateľmi?

07 Január
2021 20:36:25

V posledných dňoch sú plné médiá informácií ako nemocnica v Nitre pomaly kolabuje a zdravotníci sú na pokraji síl. Ako tomu zabrániť?

Niekedy sa mi zdá, že v politike, u našich zákonodarcov, chýba zdravý sedliacky rozum. Viem, že majú toho veľa čo rozhodovať, ako, kedy a pod. ale niekedy by neuškodilo sa na chvíľu zastaviť a pozrieť sa na problém z diaľky a fakt obyčajným uvažovaním nájsť riešenie z tejto situácie.

Teraz nebudem rozoberať tvrdenia že sa do Nitry zvážali pacienti zo všetkých okolitých okresov, nemám dôkazy ani na potvrdenie ani na vyvrátenie, pravdu vedia len kompetentný.

Na čo chcem poukázať je možnosť, ako by sa dalo tejto situácii v Nitre zabrániť, a myslím že každý priemerne zmýšľajúci človek by so mnou súhlasil.

Úplne v skratke, čo sa deje v Nitre: nemocnica má veľa covid pacientov a málo personálu, ktorý už melie z posledného. To druhé verím že tak je, a za prácu každého jedného zdravotníka, ktorý sa stará o pacienta s koronou alebo bez, si ich nesmierne vážim a obdivujem.

Pred pár rokmi sa niektoré okresné nemocnice reprofilizovali a zrušili sa v nich interné oddelenia a ich lôžkové časti. Za všetky môžem spomenúť napr. nemocnicu v Ilave, kde momentálne okrem jednodňovej chirurgie, gynekológie a hospicu nájdete čínsky obchod v jednej z detských ambulancií (nevidel som, počul som).

A tak sa pýtam, možno sa tento článok dostane aj ku kompetentným, nebolo by dobré tieto nemocnice prerobiť na lôžkovú časť pre COVID pacientov? V ostatných nemocniciach by sa mohli starať o nenakazených pacientov – znížila by sa tak možnosť nákazy priamo v nemocnici, čo sa deje či chceme alebo nie. Veľa zdravotníckeho personálu nemá žiadne príznaky ale len preto že sú pozitívny, nemôžu vykonávať svoju prácu aby chorobu nerozširovali. V takto vyhradenej nemocnici by mohli bez problémov poskytovať starostlivosť, starali by sa o už nakazených pacientov – viac sa vzájomne nenakazia. Jedným jednoduchým rozhodnutím by sa uvoľnil tlak na zvyšné nemocnice, kde by si ich personál konečne vydýchol aspoň trochu.

Veľmi rád by som si prečítal reakciu niekoho kompetentného prečo by sa toto nedalo zriadiť.

  • článok prišiel emailom od čitateľa -

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

admin


Podobné články

Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky

 

Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a mi...

📅30.05.2023 0 634x 👤PRclanky

Ako sa prejavuje skrátená uzdička a aké sú metódy jej liečby?

 

Ak je nejaký druh zdravotných problémov, s ktorými muži extrémne neradi chodia k lekárovi, potom to ur...

📅25.03.2023 0 889x 👤PRclanky

Prečo je potrebná detoxikácia

 

Niekedy sa vám môže zdať, že nie je veľa dôvodov na to, aby ste sa celý deň cítili zle a na druhý d...

📅16.03.2023 0 1038x 👤PRclanky

Prečo je dobré pleť hydratovať?

 

Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydr...

📅25.01.2023 0 1429x 👤PRclanky
,