asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako by sa dalo zabrániť kolapsu zdravotníctva – názor

 Aktuality
  • Včely a med: Jediný zdroj tejto sladkosti?: Med, tradične spojený s včelami, je známy svojimi liečivými vlastnosťami. Napriek bežnému názoru však včely nemusia byť jedinými živočíchmi schopnými produkovať podobné látky. ...
  • Denná dávka vlašských orechov pre zdravie: Vlašské orechy sú výživnou superpotravinou s mnohými zdravotnými prínosmi. Zatiaľ čo ich umiernená konzumácia môže podporiť srdce, mozog a celkovú pohodu, je dôležité poznať optimálnu dennú dávku pre maximálny prínos....
  • Mrkvová šťava: elixír zdravia pre každý deň: Mrkvová šťava prináša nespočetné zdravotné výhody. Významná je pre posilnenie zraku, boj proti zápalom a potenciálne antikancerogénne účinky, čo ju robí výživným doplnkom každodennej stravy....

Prečo to čo popisujem v článku nikoho ešte nenapadlo? Naozaj ide tým vyššie postaveným o senzáciu a o vyvolávanie strachu, paniky medzi obyvateľmi?

07 Január
2021 20:36:25

V posledných dňoch sú plné médiá informácií ako nemocnica v Nitre pomaly kolabuje a zdravotníci sú na pokraji síl. Ako tomu zabrániť?

Niekedy sa mi zdá, že v politike, u našich zákonodarcov, chýba zdravý sedliacky rozum. Viem, že majú toho veľa čo rozhodovať, ako, kedy a pod. ale niekedy by neuškodilo sa na chvíľu zastaviť a pozrieť sa na problém z diaľky a fakt obyčajným uvažovaním nájsť riešenie z tejto situácie.

Teraz nebudem rozoberať tvrdenia že sa do Nitry zvážali pacienti zo všetkých okolitých okresov, nemám dôkazy ani na potvrdenie ani na vyvrátenie, pravdu vedia len kompetentný.

Na čo chcem poukázať je možnosť, ako by sa dalo tejto situácii v Nitre zabrániť, a myslím že každý priemerne zmýšľajúci človek by so mnou súhlasil.

Úplne v skratke, čo sa deje v Nitre: nemocnica má veľa covid pacientov a málo personálu, ktorý už melie z posledného. To druhé verím že tak je, a za prácu každého jedného zdravotníka, ktorý sa stará o pacienta s koronou alebo bez, si ich nesmierne vážim a obdivujem.

Pred pár rokmi sa niektoré okresné nemocnice reprofilizovali a zrušili sa v nich interné oddelenia a ich lôžkové časti. Za všetky môžem spomenúť napr. nemocnicu v Ilave, kde momentálne okrem jednodňovej chirurgie, gynekológie a hospicu nájdete čínsky obchod v jednej z detských ambulancií (nevidel som, počul som).

A tak sa pýtam, možno sa tento článok dostane aj ku kompetentným, nebolo by dobré tieto nemocnice prerobiť na lôžkovú časť pre COVID pacientov? V ostatných nemocniciach by sa mohli starať o nenakazených pacientov – znížila by sa tak možnosť nákazy priamo v nemocnici, čo sa deje či chceme alebo nie. Veľa zdravotníckeho personálu nemá žiadne príznaky ale len preto že sú pozitívny, nemôžu vykonávať svoju prácu aby chorobu nerozširovali. V takto vyhradenej nemocnici by mohli bez problémov poskytovať starostlivosť, starali by sa o už nakazených pacientov – viac sa vzájomne nenakazia. Jedným jednoduchým rozhodnutím by sa uvoľnil tlak na zvyšné nemocnice, kde by si ich personál konečne vydýchol aspoň trochu.

Veľmi rád by som si prečítal reakciu niekoho kompetentného prečo by sa toto nedalo zriadiť.

  • článok prišiel emailom od čitateľa -

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

admin


Podobné články

Denná dávka vlašských orechov pre zdravie

 

Vlašské orechy sú výživnou superpotravinou s mnohými zdravotnými prínosmi. Zatiaľ čo ich umiernená ...

📅27.01.2024 0 1215x 👤admin

Mrkvová šťava: elixír zdravia pre každý deň

 

Mrkvová šťava prináša nespočetné zdravotné výhody. Významná je pre posilnenie zraku, boj proti záp...

📅26.01.2024 0 1086x 👤admin
,