asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky

 Aktuality
  • Objednanie k lekárovi pohodlne a rýchlo? Nemusí to byť fikcia: Dostať sa v našej krajine niekedy k lekárovi – špecialistovi je priam nadľudská úloha. Ak si chcete termín dohodnúť telefonicky, budete radi ak vám niekto vôbec zdvihne telefón a nie to ešte, aby ste si vyberali termín....
  • Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky: Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a minerálov. Veď máme k dispozícii množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, vďaka čomu si môžeme vyskladať naozaj pestrý a zdravý jedálniček....
  • Ako sa prejavuje skrátená uzdička a aké sú metódy jej liečby?: Ak je nejaký druh zdravotných problémov, s ktorými muži extrémne neradi chodia k lekárovi, potom to určite budú intímne problémy týkajúce sa milostného života. Medzi ne môže patriť aj problém so skrátenou uzdičkou....
  • Prečo je potrebná detoxikácia: Niekedy sa vám môže zdať, že nie je veľa dôvodov na to, aby ste sa celý deň cítili zle a na druhý deň sa ťažko prebúdzali. ...
  • Prečo je dobré pleť hydratovať?: Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydratáciu pleti. Hydratácia je pre pokožku dôležitá." a pod obrázkem tedy zbývající "Dostatok vlhkosti v pokožke je znakom nie len mladej a sviežej pokožky, ale aj vitálnej a zdravej pleti....

Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a minerálov. Veď máme k dispozícii množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, vďaka čomu si môžeme vyskladať naozaj pestrý a zdravý jedálniček.

30 Máj
2023 14:28:17

Realita je však často odlišná a aj cez leto môžete na sebe vypozorovať prejavy nedostatku potrebných vitamínov, minerálov, či iných látok.

Zmeny nálad, suchá pokožka a akné

Začneme zmenami nálad. Áno, tie môžu mať množstvo príčin ak však v poslednej dobe čoraz častejšie pociťujete podráždenosť, nervozitu, môže to byť aj nedostatkom omega-3 mastných kyselín, na ktoré je bohatý kvalitný rybí tuk, ale aj nedostatkom vitamínu B, či magnézia.

Esenciálne mastné kyseliny sú dôležité aj pre predchádzanie suchej pokožke. Samozrejme, v tomto ohľade je dôležitá aj dostatočná hydratácia, takže ak vás trápi suchá pokožka, v prvom rade sa zamerajte na to, aby ste počas dňa vypili dostatok čistej vody.

Medzi kožnými problémami sa často vyskytuje akné. Okrem čistenia pleti pomocou jemného peelingu môže v boji proti akné pomôcť aj dostatočný príjem vitamínov A, B5, B7, E a taktiež zinku.

Problémy s vlasmi, s nechtami a únava

Obzvlášť ženy môže skutočne potrápiť rednutie vlasov a strata ich lesku a pevnosti. Vitamíny, ktoré vám v takomto prípade môžu pomôcť, sú B6 a B12, ktoré nájdete napríklad v obľúbenom Aloe vera, ale aj vitamín D, či železo.

Aj lámanie nechtov sa považuje za „ženský“ problém, avšak nevyhýba sa ani mužom. Príčinou tohto problému často býva nedostatok vitamínov B a D, podobne ako pri vyššie uvedených problémoch s vlasmi, ale taktiež nedostatok zinku, či horčíka.

A čo pomôže pri častej únave alebo malátnosti? V prvom rade je potrebné sa zamyslieť nad tým, či prijímate dostatok jedla a tekutín. Taktiež dostatok spánku je zásadný, takže žiadne ponocovanie a skracovanie času spánku. Ak máte toto vyriešené, môžete sa ešte zamerať na dopĺňanie vitamínov B12, C, D3 a horčíka.

Zdroj obrázka:

Autor: Ulza / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky

 

Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a mi...

📅30.05.2023 0 643x 👤PRclanky

Ako sa prejavuje skrátená uzdička a aké sú metódy jej liečby?

 

Ak je nejaký druh zdravotných problémov, s ktorými muži extrémne neradi chodia k lekárovi, potom to ur...

📅25.03.2023 0 895x 👤PRclanky

Prečo je potrebná detoxikácia

 

Niekedy sa vám môže zdať, že nie je veľa dôvodov na to, aby ste sa celý deň cítili zle a na druhý d...

📅16.03.2023 0 1046x 👤PRclanky

Prečo je dobré pleť hydratovať?

 

Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydr...

📅25.01.2023 0 1433x 👤PRclanky
,