asfasdf ×

NázorObčana.sk

Cesta autom. Na čo nezabudnúť

 Aktuality

Vydať sa na dlhú cestu autom znamená byť svojim vlastným pánom v pravom slova zmysle. Zastavte sa tam, kde vaše srdce túži, hoci aj na deň, aj na pár hodín. A môžete ísť buď vo dvojici, alebo do hlučnejšej spoločnosti.

16 Máj
2021 10:43:48

Ak je vodič na ceste stály, potom by mal myslieť na zastávky, približne každých 800 km, a každé 2 - 3 hodiny sa odporúča na krátku chvíľu zastaviť, aby sa zahriali alebo sa občerstvili. Hovoriť o potrebe dobrého nočného spánku pred začiatkom cesty sa asi neoplatí, je to všeobecne také jasné, takže musíte ísť skoro spať.
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia o povzbudzujúcich vlastnostiach kávy, je najlepšie pred začiatkom cesty vypiť silnú šálku zeleného čaju. Čaj vydrží dlhšie. Na ceste vám nebude prekážať termoska s čerstvo uvareným čajom.
No a čo si musíte vziať na cestu?
Dokumentácia
Stojí za to venovať osobitnú pozornosť vodičskému preukazu. Dátum vypršania platnosti práv musí byť minimálne rok, inak môžu nastať ťažkosti v mieste prenájmu auta.
Cestovateľské vychytávky
Ak si chcete ušetriť peniaze a nie si prenajať navigátora s autom, môžete si vziať svoj vlastný z domu. A môžete si sťahovať mapy, keď ste ešte doma, v tomto prípade bude program fungovať bez pripojenia na internet.
Môžete si tiež vziať videorekordér, ktorý pomôže zaznamenať akýkoľvek nepredvídaný incident, ale tiež uloží podrobnosti cesty do pamäte. Ale stojí za zváženie, že v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Švédsko nie sú tieto zariadenia vítané, aj keď nie sú nelegálne.
Určite budete potrebovať nabíjačky s konektormi prispôsobenými na prácu v automobile.
Peniaze, kreditné karty
Ak si plánujete požičať auto, potrebujete kreditnú kartu s limitom najmenej dve až tri tisíc eur. Kancelária, ktorá dáva autá na prenájom, zablokuje kauciu na účet, a to v oveľa väčšej výške, ako sú náklady na samotný prenájom, odblokuje ju, až keď sa auto vráti.
Je nevyhnutne potrebné mať so sebou hotovosť, možno ju budete potrebovať na cestách, pretože možnosť využívať terminál nie je všade k dispozícii.
Zásoba jedla, vody
Vždy by mal byť dostatok čistej vody. Na občerstvenie si môžete na ceste pripraviť sendviče. Zelenina, ovocie tiež nebudú nadbytočné. Ak nie je možné vziať si špeciálnu cestovnú chladničku, aby výrobky zostali použiteľné najmenej niekoľko hodín, môžete steny tašky položiť špeciálnou fóliou.
Čo vložiť do lekárničky
Lekárnička je v každom prípade vždy k dispozícii, je však potrebné ju prepracovať, všetky prostriedky musia byť s platným dátumom spotreby. Všetko by malo byť na sklade a potrebné prípravy na cestách:
prostriedky proti kinetóze;
lieky proti bolesti;
protihnačky, aktívne uhlie (najlepšie dve balenia);
primeraný prísun baktericídnych náplastí, obväzov;
jód, brilantne zelená;
Hygienické vreckovky.
Ak sú predpísané nejaké špeciálne lieky, je tiež potrebné ich vziať na cestu v dostatočnom množstve, zrazu nebude príležitosť ich kúpiť.
Nástroje
Ak idete na dlhom výlete v aute, je lepšie vziať si so sebou malú sadu nástrojov na opravu. Každý majiteľ automobilu by mal byť plne ozbrojený a drobnú poruchu na ceste opraviť sám. Napríklad nástroje na výmenu prerazeného kolesa za rezervné koleso a niektoré vnútorné menšie chyby.
Pre prípad núdze musíte zistiť telefóny cestných služieb.
Na cestu prídu vhod aj vankúše s dekami, najmä ak v aute cestujú aj deti. Na cestu je lepšie zvoliť oblečenie, ktoré je praktické a pohodlné.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Cesta autom. Na čo nezabudnúť

 

Vydať sa na dlhú cestu autom znamená byť svojim vlastným pánom v pravom slova zmysle. Zastavte sa tam, k...

📅16.05.2021 0 1660x 👤PRclanky

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1678x 👤Miki1102

Spoznávajte Liptov, Jasnú a Demänovskú dolinu počas tohto leta

 

Letné prázdniny sú v plnom prúde a aj keď počasie zatiaľ nevyzerá ideálne, dovolenkári, ktorí sa ro...

📅27.07.2020 0 970x 👤PRclanky

Využite obmedzenia v cestovaní do zahraničia na spoznávanie našej krajiny

 

Koronavírus zmenil plány takmer všetkým Slovákom. Aj keď obmedzenia v cestovaní nie sú také prísne a...

📅27.07.2020 0 912x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,