asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 Aktuality
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...
  • Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve: Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na nejaký výhodný last minute. Uhádli sme? Tak v takom prípade vám poradíme dve destinácie, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť....

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?

29 September
2022 17:50:28

Nájdete tu napríklad najväčšie ostrovy Španielska, Grécka aj Francúzska

 

Ak ste niekedy boli na dovolenke na Mallorce, zrejme viete, že ide o najväčší ostrov Baleár a celého Španielska. Čo sa Stredozemného mora týka, patrí mu siedma priečka. Je obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä pre nemeckých turistov.

 

Šieste a piate miesto okupujú dva najväčšie grécke ostrovy. Šiesta je menej známa Eubója a piata obľúbená Kréta. Okrem toho, že je Kréta vychýreným letoviskom s nádhernými plážami, pochváliť sa môže aj bohatou históriou. Veď sa považuje za kolísku európskej civilizácie.

 

Na štvrtom mieste sa nachádza najväčší francúzsky ostrov, Korzika. Aj keď Francúzsko má aj známejšie destinácie, Korzika má určite čo ponúknuť. Hlavne krásne biele pláže a čistučké more.

 

Rozdelený Cyprus a obľúbená talianska dvojica

 

Do prvej trojky sa na treťom mieste zmestil Cyprus. Ten je rozdelený na Cyperskú republiku, výlučne Tureckom uznanú Severocyperskú tureckú republiku a na ostrove má ešte dve suverénne základňové územia aj Spojené kráľovstvo. Vďaka výraznému gréckemu vplyvu počas histórie Cypra je dovolenka na Cypre takmer ako dovolenka na niektorom z gréckych ostrovov.

 

A teraz poďme do Talianska, keďže dvojicu najväčších stredomorských ostrovov tvoria dva najväčšie talianske ostrovy: menšia Sardínia a väčšia Sicília. Oba sú vyhľadávanými destináciami, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť.

 

Zažiť dovolenku na Sardínii, to je to najbližšie k dovolenke v Karibiku, čo môžete zažiť v rámci Európy. Veď je aj nazývaná Karibik Stredomoria. A ak ju raz navštívite, zistíte, že túto prezývku má absolútne oprávnene.

 

Aj keď Sicília takéto lichotivé pomenovanie nemá, vôbec to neznamená, že na nej nemôžete zažiť úžasnú dovolenku. Krásne pláže a príroda, bohatá história a ako sa na taliansky región patrí, lahodná kuchyňa vrátane skvelého vína a vychýrenej zmrzliny. Potrebujete viac?

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: DaLiu / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 424x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 1731x 👤PRclanky

Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve

 

Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na n...

📅30.06.2022 0 1887x 👤PRclanky
,