asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre včera všetko chutilo a voňalo: uskutočnil sa tam Festival chutí Nitrianskeho kraja a Jahodová Nitra

 Aktuality

Včera v meste pod Zoborom sa už po štvrtý raz konala pestrofarebná a zaujímavá gastronomická akcia Festival chutí Nitrianskeho kraja, ktorého súčasťou bola aj Jahodová Nitra.

03 Jún
2018 15:45:37

Foto: autor

Výrobcovia predávali rôzne chutné gastronomické špeciality a zároveň pestovatelia jahôd v Nitrianskom kraji tiež prezentovali svoju produkciu. Väčšina akcií sa odohrala na Starom rínku, hlavnom mestskom Svätoplukovom námestí a na pešej zóne. Práve na Starom rínku výrobcovia chutných špecialít, pestovatelia jahôd, ako aj zástupcovia siedmych kamenných reštaurácií svojimi výrobkami potešili všetkých gurmánov,  stovky ktorých okupovali viaceré stánky na Starom rínku a aj na Svätoplukovom námestí.

Organizátory podujatia, ako aj v predošlých ročníkoch, rozmiestnili aj stánky so streetfoodom a pribudla aj hosťovská zóna, kde všetci návštevníci si mohli ochutnať chuťovky z iných krajov a zo zahraničia. Súčasťou festivalu bola aj Jahodová ulička, kde sústredili všetky špeciality z tohto ovocia. Kým na Starom rínku návštevníkov lákalo množstvo stánkov a na trávniku si mohli oddýchnuť a ochutnať si rôzne špeciality, na Svätoplukovom námestí si mohli pozrieť zaujímavý program.

Organizátori festivalu vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Pozvali len priamych producentov a menšie značky. V tomto roku podporili jahodovú tému veľkým pečením jahodovej bublaniny, z ktorej vyskladali 10-metrový nápis Nitra. Výťažok z predaja tejto bublaniny bude venovaný na charitatívne účely.

Umenie kuchárov doplnil bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: poďakovanie patrónovi viníc v podaní folklórnych súborov, vystúpenia detských tanečných skupín, hudobných kapiel i príjemná hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane. Na svoje si prišli aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bol Medzinárodný festival bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2018 s pestrým karnevalovým sprievodom. Svojim programom počas Dňa otvorených dverí a zároveň Dňa detí potešilo návštevníkov aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre. 

Organizátori festivalu sú presvedčení, že gastronómia predstavuje v posledných rokoch čoraz atraktívnejší produkt z hľadiska cestovného ruchu. Nitra je mestom nielen historickým, ale dobré meno jej robia taktiež mnohé reštaurácie či lokálni producenti rôznych gastronomických špecialít. Na včerajšom celodennom programu Festivalu chutí Nitrianskeho kraja a Jahodovej Nitry sa zúčastnilo niekoľko tisíc obyvateľov mesta pod Zoborom a hostí z okolitých miest a obcí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Hromy divo bijú alebo v Nitre sa uskutočnil jubilejný, desiaty ročník medzinárodného slovanského folklórneho Slavica Festivalu

 

Včera popoludní sa v Pribinovom meste už po desiaty raz uskutočnil tradičný medzinárodný folklórny Sl...

📅08.07.2018 0 758x 👤eugenius

„Znovuobjavený archív mesta Nitry“ alebo vzácna história v dokumentoch mesta pod Zoborom

 

Včera všetko v Ponitrianskom múzeu v meste pod Zoborom dýchalo históriou. Uskutočnila sa tam konferencia...

📅07.07.2018 0 546x 👤eugenius

Ruskí motocyklisti navštívili nitriansky Hrad, Misijný dom Matky Božej v Nitre a v Dolnej Krúpe otvorili filiálku Nočných vlkov na Slovensku

 

Včera v slovenských mestách zasa videli ruských motorkárov. Tento raz k nám prišli motorkári z klubu R...

📅25.06.2018 0 983x 👤eugenius

V Nitre sa včera konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti vyhlásenia pamätného Dňa genocídy Slovanov

 

V meste pod Zoborom sa včera večer konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti vyhlásenia pamätn...

📅23.06.2018 0 1056x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,