Aj keď jeseň trvá ešte krátko, počasie je už typicky jesenné. Avšak nie tak pekne jesenné, s farebným opadaným lístím, ale škaredo sychravo jesenné s častými dažďami. No skrátka počasie, ktoré zaváňa prechladnutím.
Med zrejme doma máte a čo peľ?
Ešteže máme včely a včelie produkty! Určite v tomto období stúpne aj predaj medu, keďže mať nejaký doma ako prevenciu sa v tomto období určite hodí. Ale určite aspoň pohár medu doma máte. A čo iné včelie produkty, napríklad včelí peľ? Ak ste ho ešte nikdy neskúsili, máme pre vás niekoľko základných informácií.
Začnime skladovaním. Včelí peľ je potrebné skladovať na tmavom a suchom mieste, keďže je potrebné ho chrániť pre svetlom a vlhkosťou. Treba podotknúť, že po roku stráca včelí peľ až 75% svojich vlastností, tak ho určite skonzumujte čo najskôr. Toľko k základom skladovania, ale prečo by ste vlastne mali včelí peľ konzumovať?
Kedy včelí peľ užívať a kedy nie?
Užívanie zdravého včelieho peľu sa odporúča pri fyzickom vyčerpaní, anémií a počas rekonvalescencie. Dobré výsledky môžete užívaním včelieho peľu dosiahnuť pri depresiách, či zníženej potencii. Taktiež dokáže regulovať fungovanie čriev.
Je však potrebné upozorniť, že pred užívaním včelieho peľu by ste sa mali poradiť so svojim lekárom, keďže nadmerné užívanie včelieho peľu môže skôr uškodiť ako pomôcť. Preto sa aj pri liečebnej kúre včelím peľom robia prestávky. Zrejem vás neprekvapí ani to, že včelí peľ je potenciálny alergén, takže začnite malou dávkou a sledujte si prípadné náznaky alergie.
Určite včelí peľ neužívajte počas tehotenstva. Môže totižto spôsobiť kontrakcie maternice a tým pádom ohroziť tehotenstvo. A nesiahajte po ňom ani počas dojčenia, keďže ako už bolo spomenuté, včelí peľ je potenciálny alergén.
Zdroj obrázka:
Autor: Little_Desire / Shutterstock.com