asfasdf ×

NázorObčana.sk

Chystáte sa splniť si sen o vlastnej motorke? A čo moto výbava?

 Aktuality

Leto (a samozrejme aj neskoršia jar a skoršia jeseň) je obdobím, kedy sa to na cestách hemží motorkármi. Niet sa čomu diviť, teplé počasie a neskoré západy slnka sú priam ideálne na dlhé pohodové jazdy na dvoch kolesách.

30 Máj
2023 14:32:38

Ak vás takéto zážitky vždy lákali a tento rok ste sa rozhodli si splniť svoj sen, okrem motorky budete potrebovať aj motorkársku výbavu.

Prilba a obuv

Základom je jednoznačne kvalitná prilba na motorku. Jazda bez nej je porušením predpisov, ale aj mimo toho by bola jazda na motorke bez prilby obrovským hazardom. Konkrétne hazardom so svojim zdravým a dokonca životom. Na dobrej prilbe rozhodne nešetrite.

Mimo povinnosti nosiť prilbu zákon nijako neprikazuje, čo by mal mať jazdec na motorke oblečené, či obuté, ale to neznamená, že nemá zmysel zadovážiť si poriadnu výbavu. Tak napríklad obuv na motorku. Tá by mala byť nepremokavá a pritom dostatočne vzdušná a taktiež poskytovať ochranu vašim chodidlám a členkom v prípade pádu. A to rozhodne nedokáže len tak hocijaké obutie.

Bunda, nohavice a rukavice

Keď sa však povie motorkárska výbava, okrem prilby väčšine ľudí napadne bunda. Značkovú bundu IXON využijete nielen v chladnejšom počasí, ale aj počas nadchádzajúceho leta. Predsa len, počas jazdy na motorke vás „prefúkne“ aj keď je vonku teplo a opäť platí, že potrebujete sa hlavne chrániť v prípade „krízových situácií“. A taktiež, keď vás počas jazdy zastihne nečakaný dážď.

K bunde „zákonite“ patria aj motorkárske nohavice. Tie musia spĺňať všetko to, čo aj bunda. Zabezpečiť teplotný komfort bez ohľadu na počasie, ochrániť pred prípadným dažďom a mať bezpečnostné prvky, ktoré vás ochránia v prípade pádu.

Na záver ešte spomenieme rukavice na motorku. Tie vylepšujú úchop riadidiel, čo prispieva k presnejšiemu a bezpečnejšiemu ovládaniu motorku. Oceníte ich aj v prípadoch, keď vás do ruky vo vysokej rýchlosti trafí kameň. Bez rukavíc by to vôbec nebolo príjemné. A samozrejme, ochránia vaše dlane v prípade pádu.

Zdroj obrázka:

Autor: Jag_cz / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Aké druhy váh sa často používajú v priemysle?

 

Výber váhy do priemyselnej prevádzky v mnohom pripomína výber váhy na akékoľvek iné použitie. Parame...

📅31.07.2023 0 435x 👤PRclanky

Chystáte svadbu? Zaujmite už štýlovými svadobnými oznámeniami

 

Výber svadobných oznámení je neoddeliteľnou súčasťou svadobných príprav. Aj keď sa môžu javiť ak...

📅31.07.2023 0 492x 👤PRclanky

Ako prebieha sublimačná tlač reklamných predmetov?

 

Rôzne reklamné predmety majú svoje nezastupiteľné postavenie v marketingovej stratégii mnohých spoločn...

📅31.07.2023 0 463x 👤PRclanky

Chcete si doma vytlačiť skvelé fotky z dovolenky? Poradíme vám, ako na to

 

Leto a teda obdobie dovoleniek je v plnom prúde. Zrejme by sme len ťažko hľadali človeka, ktorý si z dov...

📅31.07.2023 0 408x 👤PRclanky
,