asfasdf ×

NázorObčana.sk

Chcete si doma vytlačiť skvelé fotky z dovolenky? Poradíme vám, ako na to

 Aktuality

Leto a teda obdobie dovoleniek je v plnom prúde. Zrejme by sme len ťažko hľadali človeka, ktorý si z dovolenky neprinesie množstvo spomienok vo forme fotografií.

31 Júl
2023 19:49:42

A aj keď väčšina ľudí ostáva pri prezeraní fotografií v digitálnej podobe, nájdu sa aj jedinci, ktorí si aspoň tie najlepšie zábery aj tlačia.

Pozor na pomer strán fotografie a nezabudnite na postprodukciu

Tlačíte si fotografie aj vy? Nie, ale chceli by ste začať? Prípadne aj áno, ale doteraz ste si ich nechávali tlačiť vo fotolabe a chceli by ste si začať svoje fotografie tlačiť doma a využiť tak naplno vašu atramentovú tlačiareň a kvalitné náplne do tlačiarne? Ak sa vás to týka, poradíme vám.

Veľkou výhodou modernej techniky je, že v súčasnosti môžete spraviť fotku vhodnú na tlač v bežných formátoch aj pomocou lepšieho smartfónu. Zároveň je tu však jedna chyba, ktorej sa dopúšťajú ľudia, ktorí fotia na smartfóny. Často totiž fotia s pomerom strán 16:9, aby fotka „vyplnila“ širokouhlý displej smartfónu. Ak však chcete fotky tlačiť, foťte s klasickými pomermi strán ako 3:2, či 4:3. Presne v takých pomeroch totiž nájdete aj fotopapier.

Ak chcete, aby vaše vytlačené fotky naozaj vynikali, určite nevynechajte aspoň základnú postprodukciu. Vyváženie bielej, expozícia, kontrast, či úprava farieb tvoria základ postprodukcie a aj malé zmeny týchto parametrov dokážu posunúť fotku na úplne inú úroveň.

Akú tlačiareň, náplne a fotopapier si vybrať?

Prejdime teraz v krátkosti k technike, ktorú na domácu tlač fotografií budete potrebovať. V prvom rade je to atramentová tlačiareň, ideálne s čo najvyšším počtom samostatných atramentových náplní. Ich laserové náprotivky totiž nie sú na tlač fotografií vôbec vhodné.

Čo sa týka atramentových náplní, najvyššiu kvalitu tlače vám zaručia originálne náplne, napríklad náplne do tlačiarne Canon. Ak budete chcieť siahnuť po alternatívach, rozhodne vyberajte preverených výrobcov, ktorí sa dokážu kvalitou svojich náplní priblížiť tým originálnym.

A na záver tu máme výber vhodného fotopapiera. Tu v podstate platí to, čo pri atramentových náplniach: najvyššiu kvalitu vám zaručí originálny fotopapier, ale ak nájdete dobrého alternatívneho výrobcu, dokážete sa kvalite originálu priblížiť a ešte aj ušetriť.

Zdroj obrázka:

Autor: jakkapan / Stock.adobe.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Aké druhy váh sa často používajú v priemysle?

 

Výber váhy do priemyselnej prevádzky v mnohom pripomína výber váhy na akékoľvek iné použitie. Parame...

📅31.07.2023 0 437x 👤PRclanky

Chystáte svadbu? Zaujmite už štýlovými svadobnými oznámeniami

 

Výber svadobných oznámení je neoddeliteľnou súčasťou svadobných príprav. Aj keď sa môžu javiť ak...

📅31.07.2023 0 493x 👤PRclanky

Ako prebieha sublimačná tlač reklamných predmetov?

 

Rôzne reklamné predmety majú svoje nezastupiteľné postavenie v marketingovej stratégii mnohých spoločn...

📅31.07.2023 0 464x 👤PRclanky

Chcete si doma vytlačiť skvelé fotky z dovolenky? Poradíme vám, ako na to

 

Leto a teda obdobie dovoleniek je v plnom prúde. Zrejme by sme len ťažko hľadali človeka, ktorý si z dov...

📅31.07.2023 0 410x 👤PRclanky
,