asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aké druhy váh sa často používajú v priemysle?

 Aktuality

Výber váhy do priemyselnej prevádzky v mnohom pripomína výber váhy na akékoľvek iné použitie. Parametre ako maximálna váživosť, či presnosť sú predsa prítomné pri akomkoľvek type váh. Zároveň však poznáme viacero druhov priemyselných váh.

31 Júl
2023 19:58:14

Plošinové a paletové váhy

Zrejme najširšie spektrum použitia majú všestranné plošinové váhy. Okrem priemyslu totiž nájdu využitie aj v poľnohospodárstve, potravinárstve, či v skladoch pri príjme tovaru. Keďže často vážia aj naozaj ťažké váhy, zvyčajne sa vyznačujú odolnou oceľovou konštrukciou. Majú aj rôzne funkcie, napríklad akumuláciu vážení, počítanie kusov a podobne. Existujú v rôznych veľkostiach, pričom tie veľké zvládnu vážiť bremená až do 6 ton!

Relatívne podobné sú paletové váhy. Dizajnované sú v tvare písmena U tak, aby umožňovali rýchle a efektívne váženie europaliet. Ide tak o váhy so špecializovaným účelom, avšak ich výhodou oproti všestranným plošinovým váham je skladnosť a možnosť jednoduchého premiestňovania. Na druhej strane, zvyčajne nájdete paletové váhy s váživosťou maximálne 3 tony.

Paletové vozíky s váhou a závesné váhy

Čo sa týka plošinových a najmä paletových váh, poznáme ešte jednu alternatívu. Sú ňou paletové vozíky s váhou. Tie môžu slúžiť ako štandardné paletové vozíky, ale vďaka snímačom váhy zabudovaným na lyžinách paletového vozíka je možné bremeno popri manipulácii s ním zároveň aj odvážiť. Ide tak o efektívne riešenie, ktoré šetrí čas, keďže zvládne dva úkony naraz. Štandardné paletové vozíky s váhou zvládnu vážiť bremená do 2 ton.

Celkom odlišným druhom priemyselných váh sú robustné závesné váhy. Nazývané aj žeriavové, slúžia na váženie bremien v závese. Ich výhodou je šetrenie miesta v sklade a taktiež možnosť vážiť aj neforemné, či nadrozmerné bremená, s ktorými by si neporadila klasická plošinová váha. A rovnako je s nimi možné vážiť aj oveľa ťažšie bremená. Tie najväčšie závesné váhy totiž zvládnu odvážiť až 50 ton!

Zdroj obrázka:

Autor: Anna / Stock.adobe.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Najlepšie regióny na kúpu nehnuteľnosti v Bulharsku

 

Pri výbere nehnuteľnosti v Bulharsku budú najlepším riešením veľké metropolitné oblasti. Všetko vš...

📅18.09.2023 0 1586x 👤PRclanky

Aké druhy váh sa často používajú v priemysle?

 

Výber váhy do priemyselnej prevádzky v mnohom pripomína výber váhy na akékoľvek iné použitie. Parame...

📅31.07.2023 0 1521x 👤PRclanky

Chystáte svadbu? Zaujmite už štýlovými svadobnými oznámeniami

 

Výber svadobných oznámení je neoddeliteľnou súčasťou svadobných príprav. Aj keď sa môžu javiť ak...

📅31.07.2023 0 1686x 👤PRclanky

Ako prebieha sublimačná tlač reklamných predmetov?

 

Rôzne reklamné predmety majú svoje nezastupiteľné postavenie v marketingovej stratégii mnohých spoločn...

📅31.07.2023 0 1529x 👤PRclanky
,