asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pobaltské štáty sa pripravujú už na druhú vojnu: Rusko sa ich akosi neponáhľa napadnúť, ale imigranti už prichádzajú

 Aktuality

Tri pobaltské štáty sa už dávnejšie pripravujú na vojnu. Stále vyhlasujú, že by ich malo napadnúť Rusko. Leniví Rusi však stále kazia ich plány a porušujú sľuby, ktoré svojmu ľudu dávajú pobaltské vlády: nie a nie napadnúť Litvu, Estónsko a Lotyšsko.

17 August
2015 07:20:15

Foto: Facebook

Medzitým, kým pobaltské vlády ešte nezačali riešiť túto imaginárnu, fantazmagórickú a „vedecko-fantastickú ruské hrozbu“, vznikol problém, ktorým sa vedenie pobaltských štátov začína horúčkovito zaoberať. Vlastne nie je to nič nové, je to problém, ktorý trápi vedenie viacerých štátov a straší obyvateľstvo mnohých krajín – prisťahovalci.

Lotyšsko, Litva a Estónsko nezačali hrať na dobroprajných hostiteľov a neochotne počúvajú v tomto smere rady a rozkazy z Bruselu, Berlínu alebo Parížu. Imigrantov nechcú. A je v tom vzácna zhoda postojov – ako vlády, tak aj samotného ľudu každej pobaltskej krajiny. Pobaltskí lídri v tvrdšej alebo jemnejšej forme viac razy vyhlasovali, že imigrantov nechcú a urobia všetko, aby nemuseli prijímať utečencov z Afriky a Ázii.

Pochopiteľne, podobný postoj tvrdo kritizujú v Bruseli. Európska únia dokonca trom trpaslíkovým štátom pohrozila, že na nich uvalí sankcie, ak nebudú poslúchať. Brusel pohrozil, že zavrie kohútik finančnej pomoci a vylúči Pobaltov z viacerých podporných programov. Samozrejme podobnému drvivému tlaku tri malé štáty nedokážu odolať. Ale obyvateľstvo týchto štátov sa búri a nechce vidieť utečencov na svojom území.

V ostatných dňoch protestné demonštrácie sa uskutočnili vo všetkých troch pobaltských štátoch. V lotyšskej metropole Rige občania bez pardonu odmietli prijatie utečencov. Demonštrovali proti ich príchodu. Nápisy na transparentoch pomerne jasne vyjadrovali vôľu obyvateľstva: „Imigrantom – nie!“, „Utečencov nechceme,“ „Nie genocíde bielej rasy“, „Pobaltské loďstvo Pobaltom, európske – Európanom a africké – Afričanom“, „Lotyšsko pre Lotyšov,“ „Zastavte islam!“, „Utečencom stop“ a pod. 

Podobná demonštrácia sa konala aj v estónskom Tallinne. Lídri demonštrantov pre litovskú televíziu prízvukovali, že stoja na strane občanov a pretože obyvatelia Litvy sú proti príchodu imigrantov, zorganizovali túto protestnú akciu. Podčiarkli, že vo viacerých východoeurópskych a stredoeurópskych štátoch v ostatnom období zaregistrovali nárast patriotických, ba aj nacionalistických nálad. Spomenuli pritom všetky 3 pobaltské štáty, Poľsko, Ukrajinu a Rusko.

Organizátori protestnej akcie podčiarkli, že nesúhlasia s postojom litovskej vlády na margo prijímania utečencov z Afriky a Ázie. Podčiarkli, že obávajú sa problémov, ktoré by mohli vzniknúť v súvislosti s po rusky hovoriacimi občanmi a preto nechcú mať navyše ďalší veľmi vážny problém – cudzincov, utečencov, moslimov. Obávajú sa, že mnohí z nich v budúcnosti môžu predstavovať teroristickú hrozbu.

 
Obyvatelia všetkých troch pobaltských republík sa búria proti kvótam, ktoré sa snaží naordinovať Brusel. Tunajšie média pripomínajú, že Eurókomisia navrhla „rozdeliť“ medzi členskými štátmi EÚ 40 tisíc utečencov, väčšina z ktorých príde zo Sýrie, Líbye, Palestíny a pod. Do troch pobaltských štátov „naplánovali“ poslať takmer 2,5 tisíce utečencov. Mnohí tunajší politici a analytici tvrdia, že to nebudú jednoduchí utečenci, ale „takmer pravidelná armáda Islamského štátu, ktorá sa bude dislokovať v Európe.“ Vedenie samosprávy prízvukuje, že nemá vhodné priestory na ubytovanie takého množstva utečencov.

V tejto otázke drvivá väčšina politikov, analytikov, médií a obyvateľstvo majú jednotný postoj v tejto otázke: utečencov na svojom území nechcú. Na druhej strane v pobaltských krajinách prevláda pesimizmus: takmer všetci sú presvedčení, že nedokážu dlho odolávať a Brusel, Paríž a Berlín ich donútia prijať utečencov. Obávajú sa, že kvôli tomu vzniknú veľké problémy...

Videa si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(20 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 2010x 👤slavo
,