asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajincom úplne zakážu cestovať do Ruska. Návrh zákona o „dočasnom obmedzení cestovania do krajiny – agresora“ už podali do Najvyššej rady Ukrajiny

 Aktuality

Kyjev sa rozhodol úplne „odstrihnúť“ od susedného Ruska. Zaviedol viaceré zákazy a obmedzenia komunikácie s východným susedom a v súčasnosti pripravuje skutočne neordinárne opatrenie – úplný zákaz cestovania do susednej krajiny.

10 Október
2017 18:50:56

 

Foto: Facebook

V Najvyššej rade Ukrajiny zaregistrovali návrh o „dočasnom obmedzení práva Ukrajincov na cestovanie do Ruska“. Autormi tohto návrhu zákona číslo 7187 sú dvaja členovia parlamentnej frakcie Bloku Petra Porošenka – Andrej Nemirovskij a Andrej Šiňkovič a taktiež nezávislý poslanec Andrej Denisenko.  

Ukrajinské média živo komentujú tento najnovší návrh zákona „troch Andrejov“, pričom väčšina novinárov – dokonca aj provládnych – sa domnieva, že  tento návrh zákona, okrem toho, že zaváňa porušovaním ľudských práv, môže mimoriadne skomplikovať život stovkám tisíc Ukrajincov, ktorí cestujú za prácou do Ruska.

Ukrajinská televízna stanica 112 Ukrajina, jedna z najpopulárnejších v krajine, podotkla, že tento návrh zákona pripravili právnici Služby bezpečnosti Ukrajiny, ale samotný návrh do parlamentu podali poslanci, pretože, podľa ukrajinských zákonov, Služba bezpečnosti Ukrajiny nemá právo podávať návrhy zákonov.

V súlade s týmto návrhom cestovať do Ruska by úplne mali zakázať ukrajinským politikom, úradníkom, zástupcom samospráv, verejným činiteľom a pod. Ukrajinské média prízvukujú, že návrh zákona je taký „hmlistý“, že týmto zákonom dá sa zabrániť cestovaniu fakticky všetkým kategóriám občanov – teda všetkým obyvateľom Ukrajiny.

Túto iniciatívu vysvetľujú tým, že Ukrajinci masovo utekajú z krajiny: čiastočne na Západ, ale hromadne – na Východ, práve do Ruska. Mnohí cestujú za prácou, ale značná ich časť odchádza navždy. Ukrajinskí novinári komentujú snahu Kyjevu zastaviť útek pracovnej sily na západ a východ, samozrejme, predovšetkým do Ruska.  

Na ukrajinských sociálnych sieťach došlo k skutočnému výbuchu. Samozrejme, niektorí  patrioti pozitívne hodnotia najnovšie iniciatívy „troch Andrejov“ a vítajú prerušenie úplne všetkých vzťahov s „krajinou – agresorom“, ale drvivá väčšina Ukrajincov poukazuje na nedemokratickosť návrhu zákona, porušovanie ľudských práv a zbavenie mnohých obyvateľov krajiny poslednej možnosti zarobiť si na živobytie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Micho Saakašvili: „„Na Ukrajine budú už iba cintoríny pre tých, ktorí zostali, a letiska pre tých, ktorí budú utekať“

 

Včerajší deň Michomajdanu aj napriek vyhláseniam Veľkého vodcu Micha Saakašviliho, že to bude „súd...

📅23.10.2017 0 200x 👤eugenius

Obchod medzi Ruskom a Ukrajinou v tomto roku narástol o štvrtinu: Kyjev nemá inú šancu a veselo obchoduje s „agresorom“

 

Zahraničný obchodný obrat medzi Ruskom a Ukrajinou v období január – august tohto roku dosiahol 7,725 m...

📅22.10.2017 0 200x 👤eugenius

V Kyjeve začali „kradnúť“ ľudí Micha Saakašviliho: neznámi ľudia odvliekli šéfa jeho ochranky, zmizol jeho vodič a gruzínsky plukovník

 

Včerajší pomerne pokojný deň MichoMajdanu v Kyjeve sa akosi čudne zvrtol a jeden za druhým začali mizn...

📅22.10.2017 0 423x 👤eugenius

PAHREBA. MichoMajdan – diaľnica do slepej uličky Ukrajiny

 

A je to zasa tu. Ukrajinou otriasa nový Majdan s prívlastkom Micho. Chudáci Ukrajinci: máloktorý národ ...

📅21.10.2017 0 578x 👤eugenius

Vtip na dnes

Žena sa dala odviezť taxíkom. Keď prišlo na platenie, zistila, že nemá peniaze.
Taxikár nahnevane pribuchol dvere, šliapol na plyn a odviezol ženu na kraj lesa.
Na lúke rozprestrel plachtu.
- Čo chcete robiť? Mám doma tri deti! - preľakla sa žena.
- A ja mám doma šestdesiat králikov. Nepapuľuj a trhaj.

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,